2024. április 19., péntek English version

Archívum  --  2005  --  8. szám - 2005 április 18.
8. szám - 2005 április 18.
Katedra
„Minden fogászati és szájsebészeti jellegű betegséget a legmagasabb szinten tudunk ellátni. S úgy gondolom, a fogorvosi ellátásban az orvos-beteg kapcsolat nagyon meghatározó. Biztos vonzó egy csillogó magánrendelő, de szerintem fontosabb, hogy milyen a fogorvos és hogyan lehet vele kapcsolatot teremteni” – nyilatkozta lapunknak a Fogászati és Szájsebészeti Klinika első embere.
Irodalom
hajnal
Most így
Ceruzaujj
Akik nem jönnek vissza…
Hazafelé (Segesvár)
két kanál
Vannak még
Requiem
2008. augusztus 07.
„Láng Imre testnevelő tanár 1948. szeptember 6-án, Hódmezővásárhelyen született. Radnótis diákként és főiskolás évei alatt nyolc éven át NB I-s kosárlabdázó volt. Harminc éve dolgozik iskolánkban. Az elmúlt évek során kiváló eredményeivel sok-sok sikert ért el a sport területén…”
Monitor
2008. augusztus 07.
Ma már a felsőoktatásban résztvevők számára elengedhetetlen, hogy digitális formában - az interneten keresztül - elérhessenek tankönyveket, tananyagokat, melyek felépítése könnyűvé és egyszerűvé teheti a mentést, nyomtatást, ezzel segítve az aktív tanulási folyamatokat.
Ajánló
2008. augusztus 07.
„Nem érdekes, hogy mások mit gondolnak. Az egész filmet őszintén próbáltuk csinálni az elejétől a végéig, ezért a kereskedelmi szempontokkal nem törődtünk ilyen értelemben” – hangsúlyozta Gauder Áron, a Nyócker című animációs film rendezője.
Felsőfok
2008. augusztus 07.
A beérkezett központi jelentkezési lapok mintegy 97 százalékát rögzítette az Országos Felsőoktatási Felvételi Iroda, kb. 6 ezer olyan jelentkezési lap érkezett, amelynél valamilyen hiányosságot vagy hibát találtak, így ezek korrekciója és feldolgozása még folyamatban van.
Kultúra
2008. augusztus 07.
Meg kell tanulni újra kommunikálni, meg kell tanulni önmagunkat újraszervezni, először mint egyént, és utána mint társaságot, társadalmat – mondta el Kovács Ákos lapunknak egy szegedi vitaestet követően adott interjújában.
Lapjárás
Március 11-én az Ifjúság úti aulában tartották a Fogyatékos Egyetemisták és Főiskolások Országos Találkozóját. Adonyiné dr. Gábori Mária a Pécsi Tudományegyetem fogyatékos-ügyi koordinátora beszámolt a találkozóról, és a fogyatékos hallgatókat érintő programról.
Egyetemi élet
2008. augusztus 26.
Elkezdődött a Szegedi Tudományegyetem füvészkertjének rekonstrukciója; az első örökzöldeket – tujákat, hamis ciprusokat és borókákat – az intézmény és a város vezetői ajánlották föl és ültették el pénteken.
2008. augusztus 07.
Egymást érték a jobbnál-jobb programok az Egyetemi Tavasz idei programsorozatának első hetén. Nem is igen akadt olyan hallgató, aki ne talált volna magának kedvére való kikapcsolódási formát a bőséges kínálatból.
2008. augusztus 07.
A szexről beszélni lassan közhelynek számít. Míg a régi idők fiataljai csak titokban tanulmányozhatták a Káma Szútra akkor még kuriózumként ható ábráit, ma már széles skála kínálkozik az „információszerzésre". Népszerű rádióadók főműsoridőben várják a legextrémebb tapasztalattal bíró betelefonálókat, a videotékák polcait jórészt 18 éven felülieknek címkézett filmek töltik meg, hogy ne is említsük a valóságshowk „sztárjai” nyújtotta naturális látványt, amit másnap izgatottan tárgyal óvodás-kisiskolás. És a sor a végtelenségig folytatható, miközben a szexualitás pszichológiai hátteréről, társadalmi összefüggéseiről alig hallunk valamit.
Riport
Fordulat következett be a hazai képregénypiacon az elmúlt évben. A fiataloknak szóló képregények mellett ismét megjelentek hazánkban a felnőtteknek szánt kiadványok is. Télen két kötet is a könyvesboltok polcaira került, a XIII című belga, noir hangulatot árasztó krimi első kötete, Fekete Nap címmel, valamint a Maus, amely a holokausztot tárta elénk képregény formában. Emellett megalakult a Magyar Képregénykiadók Szövetsége, amely az április 9-i I. Magyar Képregény Fesztivált is szervezte.
Hangsúly
2008. augusztus 07.
Sok egyetemista szeretne szülőhelyén, vagy annak környékén megfelelő állást találni, letelepedni. De tény az is, hogy nem sokuknak nyílik erre lehetősége, többségüket a nagyvárosokba, esetleg külföldre csábít vagy kényszerít a sors. Ez pedig súlyos következményekkel járhat.
Fókusz
2008. augusztus 07.
A Gazdaságfejlesztési Intézet oktatói és diákjai nemrég értek a végére egy igen fontos kutatásnak. Az egyetem és a helyi gazdaság kapcsolatát, lehetőségeit térképezték fel. A felmérés eredményeit Lengyel Imre, a Regionális Gazdaságfejlesztési Szakcsoport tanszékvezető egyetemi tanára foglalta össze.