2024. április 19., péntek English version
Archívum  --  2005  --  8. szám - 2005 április 18.  --  Egyetemi élet
Ötödik alkalommal rendezték meg az Országos Egyetemi Színjátszó Fesztivált Pécsen, április 15-e és 18-a között. A nagy hagyományokkal bíró Janus Egyetemi Színház szervezte szemlén 6 egyetemi város 9 színpadának darabjait tekinthette meg a közönség. Lénárd László, a PTE rektora megnyitó beszédében úgy fogalmazott, az egyetemi színjátszás ma nem kap elég figyelmet az intézményektől, sok társulat szűnt meg az elmúlt években, sok pedig anyagi bizonytalanságban van. Az egyetemi színpadok mégis nélkülözhetetlenek, hiszen ezek az egyetemi gondolatiság, a miliő megtestesítői. A pécsi egyetemen jelenleg csődbiztos ellenőrzi a kiadásokat, de nekünk eszünkbe sem jutott az egyetemi színház megszüntetése. Tóth A. Ernő, a fesztivál rendezője kiemelte, a rendezvény célja, hogy életben tartsa, szakmailag fejlessze az egyetemi színjátszást hazánkban. Ezért a szemlén a tapasztalatcsere, a műhely-jelleg érvényesült. A fesztiválon két szegedi társulat, a Szegedi Egyetemi Színpad és a Szegedi Fókusz Műhely vett részt. Előbbiek Gyurkó László: Szerelmem Elektra című darabjukért a zsűri „Junior" Különdíját, míg utóbbiak Mrozek: Özvegyek című előadásukkal a „Legeredetibb színészi ábrázolásért" vehettek át különdíjat a 18-i záróünnepségen. Mindkét társulat kiemelte, a komoly megmérettetés tudatosította velük a továbbfejlődés lehetőségét, és kijelölte az utat a következő darabok számára.