2024. április 27., szombat English version
Archívum  --  2005  --  8. szám - 2005 április 18.  --  Egyetemi élet

A „TUDOMÁNYOK TERE” címmel április 19-20-án (kedd-szerda) bemutatkoznak a Szegedi Tudományegyetem karai a Dugonics téren felállított standokon (rossz idő esetén a TIK-ben).

KARI TUDOMÁNYOS NAPOT rendeznek az Egészségügyi Főiskolai Karon április 19-én (kedden). Az „In memoriam Szél Éva. Az egészségtudományért” címet viselő tanácskozáson az Ápolási, a Fiziotherápiás, a Szociális Munka és Szociálpolitika Tanszék, illetve a Védőnő Szak oktatói tartanak előadásokat 14 órától. Helyszín: az EFK Temesvári körút 31. szám alatti épületének 124-es tanterme.

LÉZERSHOW-T RENDEZNEK április 19-én (kedden) este 21.51-től a Dóm téren. Ekkor érkezik ugyanis Magyarországra, s halad át az országon az Einstein halálának ötvenedik évfordulója alkalmából útnak indított fénystaféta. 22.30-tól kirakják Einstein óriás fényportréját a Dóm téren, közel 1000 négyzetméteres méretben. Ehhez legalább ezer emberre van szükség, tehát mindenkit szeretettel várnak a szervezők egy zseblámpa társaságában.

AZ ELSA SZEGED EGYESÜLET (Európai Joghallgatók Egyesülete) esélyegyenlőségi konferenciát rendez április 20–21-én (szerda-csütörtök) 9 órától az SZTE Aulájában. Ugyancsak az ELSA Szeged szervezésében kerül sor csütörtökön az összehasonlító jogi konferenciára is. Ez utóbbi 15.30-kor kezdődik, helyszíne pedig az ÁJTK Tisza Lajos körúti épületének VIII-as tanterme. Részletes program: www.elsaszeged.hu.

KARI NAPOT TARTANAK AZ EGÉSZSÉGÜGYI FŐISKOLAI KARON április 20-án (szerdán) 10 órai kezdettel. Az eseményt az EFK HÖK szervezi. Helyszín: az újszegedi EKO Park (Fürj u. 92/b). Tervezett program: sportversenyek, kreatív kézműves foglalkozások, vetélkedők, filmvetítés, véradás, pörköltfőző-verseny. 17 órától eredményhirdetés, díjátadások, jótékonysági árverés. 19 órától a Mystery Gang, 21 órától a Republic együttes ad koncertet, a programot pedig a Rádió 88 diszkója zárja (23 órától kifulladásig).

GTK-S SPORTNAPOT RENDEZNEK április 20-án (szerdán) 9 és 17 óra között az SZTE Sportközpontban.

„KALANDOZÁS JÓZSEF ATTILA SZÍVÉBEN” (József Attila szerelmeiről) címmel tart előadást Bíró Zoltán irodalomtörténész (SZTE JGYTFK) április 20-án (szerdán) este 19 órai kezdettel a Millenniumi Klubban (Dugonics tér).

„A MAGYAR NYELVTÖRTÉNETI KUTATÁSOK ÚJABB EREDMÉNYEI” címmel rendez konferenciát az SZTE BTK Magyar Nyelvészeti Tanszéke április 21–22-én (csütörtök-péntek) a BTK Kari Tanácstermében. Az előadások csütörtökön 10, pénteken 9 órakor kezdődnek.

AZ „ESÉLY A STABILITÁSRA KÖZALAPÍTVÁNY” és az SZTE Európa-tanulmányok Központja „Az információk áramlása az Európai Unióban, a média helye és szerepe az európai integrációban” címmel rendez szakmai összejövetelt április 21-22-én (csütörtök-péntek) a Polgármesteri Hivatal Dísztermében.

„KÍNA HÁBORÚRA KÉSZÜL?” címmel tart előadást Miletics Péter biztonságpolitikai szakértő a szegedi eMagyarország Klub szervezésében április 21-én (csütörtökön) 18 órától a Jogi Kar 211-es termében.

TOLNAI OTTÓ ÍRÓ, KÖLTŐ lesz a Móra Ferenc Kollégium (Közép fasor 31-33.) vendége április 21-én (csütörtökön). A vajdasági művésszel Virág Zoltán irodalomtörténész beszélget 19 órától.

MAGYAR BÁLINT OKTATÁSI MINISZTER TART ELŐADÁST április 22-én (pénteken) 17 órakor a SZAB Tudósklubjának meghívására „A magyar felsőoktatás új koncepciója – a felsőoktatási törvénytervezet legfontosabb újdonságai” címmel az Új Klinika Tantermében.

József Attila és a proletariátus címmel Földes György Radnóti-díjas kutató, a történelemtudomány kandidátusa előadást tart április 19-én 16 órától a Millenniumi Kávéházban.

A MUZSIKÁLÓ EGÉSZSÉGÜGYIEK XIV. ORSZÁGOS TALÁLKOZÓJÁNAK ad otthont Szeged április 22–23-án (péntek-szombat). A pénteki program 19 órakor kezdődik, az első koncert színhelye az Alsóvárosi Ferences Templom (Mátyás tér). 21 órától a Millenniumi Kávéházban muzsikálnak a művész-egészségügyiek. A zárókoncertre szombaton 17 órakor kerül sor az SZTE Aulájában (Dugonics tér).

A SÍK SÁNDOR PIARISTA EGYETEMI SZAKKOLLÉGIUM tavaszi kulturális rendezvényét, a X. Oktogon Napokat április 22-23-án (péntek-szombat) tartják. Ennek keretében pénteken 20 órától Domján László agykontrollkutató (Az agykontroll Magyarországon), szombaton 14 órától Vági László rendező (Élő színház), 16 órától Szentesi István génsebész, humángenetikus (Bioszámítógépek) tart előadást a kollégiumban (Lechner tér 2/a). A program szombat este 8-tól zenés-táncos mulatsággal zárul a Dugonics téri Katolikus Házban. A zenét a OneDoor együttes szolgáltatja.

A XXI. SZENT GYÖRGY NAPI JUHÁSZVERSENYT rendezik meg április 24-én (vasárnap) Hódmezővásárhelyen, a Mezőgazdasági Főiskolai Kar Tanüzemében (a 47-es főút mellett, Hódmezővásárhelytől 1 kilométerre). A program: juhászverseny, birkapörköltfőzés bográcsban, pásztorkutya-bemutató, sajt- és borkiállítás, kirakodóvásár.

AZ SZTE ZENEMűVÉSZETI FŐISKOLAI KARÁNAK Koncert Fúvószenekara ad koncertet április 24-én (vasárnap) 19 órától a TIK-ben. Vezényel: Csikota József. Vendégkarmester: Marosi László (Floridai Egyetem). Közreműködik: Boldoczky Gábor trombitaművész.

labor1_230x154.png

Címkék