2024. április 20., szombat English version
Archívum  --  2005  --  8. szám - 2005 április 18.  --  Lapjárás
Nemzetközi papírhajóverseny Rostockban
Immár kilencedik alkalommal rendezik meg a Rostocki Egyetemen a Nemzetközi Papírhajóversenyt. A versenyen kizárólag papírból épített hajók vehetnek részt, más anyagot nem szabad felhasználni a vízi járművek megkonstruálásához. Az a hajó lesz a győztes, mely a legtöbb ólomgolyót bírja el – természetesen anélkül, hogy elsülylyedne. – Nagyon izgatott vagyok, vajon sikerül-e megdönteni a fennálló világrekordot. Az eddigi csúcsot egy 1 dekagrammot nyomó hajócska tartja, mely 3 kilogramm 8 dekagramm 3 gramm „rakományt” bírt el – mondta Bronsart professzor, a verseny egyik kezdeményezője. Nincsenek szigorú jelentkezési feltételek vagy követelmények a résztvevőkkel kapcsolatban. Bárki benevezhet a megmérettetésre a saját készítésű papírhajójával, s kipróbálhatja, meddig terhelhető a hajó, s mikor süllyed el. A versenyt április 29-én rendezik a Rostocki Egyetem Gépészeti és Hajótechnikai Kar nagy előadójának előcsarnokában. Az elmúlt esztendőben a wareni Richard Wossidlo Gimnázium diákjai bizonyultak a legügyesebbnek. Az iskola diákjai állították fel a máig érvényben lévő világrekordot is. A szponzoroknak és támogatóknak hála az idei évben több kategóriában is összemérhetik erejüket, s értékes díjakat nyerhetnek a rafinált ezermesterek.
( www.uni-rostock.de )