2024. május 1., szerda English version
Archívum  --  2005  --  2. szám - 2005. február 14.  --  Kultúra
Tájképektől az absztaktig

Örömmel vettem részt egy olyan kiállítás-megnyitón, ahova egyszerre hívtak és küldtek is. Másképp megfogalmazva próbáltam a vendég és az egyetemi újság munkatársaként egyszerre részt venni régi ismerősöm, Kovács Gábor fotókiállításán, aki első ízben birkózott meg egy kiállítás rendezésének a nehézségeivel, ám ígérete szerint nem utoljára. A hagyományos kérdezz- felelek interjút félretéve, egy lazább beszélgetésből  kiderült, hogy hat éve kezdett el fotózni, és a jelenlegi kiállítás egy mérföldkőnek mondható a munkájában. A JGYTK művelődésszervező és informatikus-könyvtáros szakok aktív hallgatója, ám a fényképezés mint művészet elsajátítása máshonnan, a Lyra alapfokú művészeti iskolából ered. A kiállított képek 2002 és 2004 között, erdélyi illetve dél- és kelet-magyarországi utazásai során készültek. A kiállítást végignézve találkozhatunk tájképekkel, illetve az alkotó pontos megfogalmazása szerint absztrakt, fanyar humorú képekkel, melyek kisebb-nagyobb mértékben ugyanúgy a valóságot tükrözik. „Amikor fényképezek, azt próbálom észrevenni, amit a hétköznapi ember kevésbé tart fontosnak, vagy az éppen hétköznapi problémáktól telítődve nem vesz észre. Ilyenkor könnyen előfordulhat, hogy egy fontos dolog mellett megyünk el, amit megpróbálok fényképen keresztül átadni” – mondta Kovács Gábor.
A fényképezést, mint művészetet egyelőre nem akarja összekötni a kenyérkeresési lehetőséggel, ám a távlati célok közt ez is szerepelhet. A fényképezés mellett elkezdett a videózással és a televíziózással is foglalkozni, a jövőben ezzel is szívesen foglalkozna.
 A kiállítás február végéig tekinthető meg a Százszorszép Gyermekházban.
Németh Attila Gergő

Címkék