2024. március 28., csütörtök English version
Archívum  --  2009  --  12. szám - 2009. november 23.  --  Egyetemi élet
Kö­zel 35 or­szág tu­dó­sai a GTK-n
Címkék: Egyetemi Élet
A tár­sa­dal­mi és gaz­da­sá­gi fo­lya­ma­tok elem­zé­sé­ről a ma­ga ne­mé­ben egye­dül­ál­ló mé­re­tű nem­zet­kö­zi kon­fe­ren­ci­át szer­ve­zett a Sze­ge­di Tu­do­mány­egye­tem és a Köz­pon­ti Sta­tisz­ti­kai Hi­va­tal no­vem­ber 19-21. kö­zött. A tu­do­má­nyos ta­lál­ko­zón há­rom kon­ti­nens kö­zel 35 or­szá­ga tu­do­má­nyos éle­té­nek kép­vi­se­lői vet­tek részt, kö­rül­be­lül 200 elő­adás hang­zott el töb­bek kö­zött a gaz­da­sá­gi vál­ság, a bű­nö­zés és a nép­szám­lá­lá­si ada­tok sta­tisz­ti­kai vizs­gá­la­tá­ról. A csak­nem 200 nem­zet­kö­zi és ha­zai szak­te­kin­tély mel­lett Puk­li Pé­ter, a Köz­pon­ti Sta­tisz­ti­kai Hi­va­tal (KSH) je­len­le­gi és Belyó Pál, a KSH jö­vő­be­ni el­nö­ke is elő­a­dott a Tár­sa­dal­mi és gaz­da­sá­gi fo­lya­ma­tok elem­zé­sé­nek mód­szer­ta­ni kér­dé­sei cí­mű nem­zet­kö­zi tu­do­má­nyos se­reg­szem­lén.