2024. március 28., csütörtök English version
Archívum  --  2009  --  12. szám - 2009. november 23.  --  Egyetemi élet
Sza­bó Gá­bor a Klebels­berg Ala­pít­vány tes­tü­le­té­ben
Címkék: Egyetemi Élet
Sza­bó Gá­bor, az SZTE rek­to­ra is tag­ja lett a „Gróf Klebels­berg Kuno Sze­ge­dért Ala­pít­vány” ta­nács­adó tes­tü­le­té­nek. Az ala­pít­ványt gróf Klebels­berg Éva tör­té­nész, öko­ló­gus hoz­ta lét­re, cél­ja az egy­ko­ri ok­ta­tá­si és val­lás­ügyi mi­nisz­ter, Gróf Klebels­berg Kuno, Sze­ged par­la­men­ti kép­vi­se­lő­je és Sze­ged vá­ro­sa po­zi­tív kap­cso­la­tá­nak fel­tá­rá­sa, il­let­ve sze­ret­nék an­nak gya­kor­la­ti és szel­le­mi ered­mé­nye­it hasz­no­sí­ta­ni a vá­ro­si la­kos­ság és a ta­nya­vi­lág szá­má­ra. „A ma­gyar fel­ső­ok­ta­tás tör­té­ne­té­ben Klebels­berg Kuno mi­nisz­te­ri te­vé­keny­sé­ge új fe­je­ze­tet je­len­tett. Fel­is­mer­te az ok­ta­tás je­len­tő­sé­gét a sú­lyos gaz­da­sá­gi-tár­sa­dal­mi prob­lé­mák­kal küsz­kö­dő or­szág fej­lő­dé­se szem­pont­já­ból. Hang­sú­lyoz­ta, hogy az egye­tem nem­csak ok­ta­tó, ha­nem ku­ta­tó in­téz­mény is, és egész­sé­ges tu­do­má­nyos ver­seny csak több egye­tem, kul­tu­rá­lis köz­pont mű­kö­dé­se ese­tén le­het­sé­ges. A vi­dé­ki egye­te­mek­nek – a pénz­ügyi sta­bi­li­tást és a be­ru­há­zá­si ke­re­tek nö­ve­lé­sét el­ér­ve – lát­vá­nyos fej­lő­dést biz­to­sí­tott. A leg­nép­sze­rűbb vi­dé­ki, és a ku­ta­tó­egye­tem stá­tus­ra mél­tán pá­lyá­zó egye­tem rek­to­ra­ként ezért is rend­kí­vül fon­tos­nak tar­tom a klebels­ber­gi szel­le­mi örök­ség ápo­lá­sát” – nyi­lat­ko­zott Sza­bó Gá­bor rek­tor.