2024. április 24., szerda English version
Archívum  --  2009  --  12. szám - 2009. november 23.  --  Egyetemi élet
Tízéves a Klinikai Gyógyszerészeti Intézet
Címkék: Egyetemi Élet
Nem­zet­kö­zi kon­fe­ren­ci­á­val ün­ne­pel­ték meg az SZTE GYTK Kli­ni­kai Gyógy­sze­ré­sze­ti In­té­ze­te ala­pí­tá­sá­nak ti­ze­dik év­for­du­ló­ját. A ta­nács­ko­zá­son, me­lyen a ha­zai társ­in­té­ze­tek kép­vi­se­lői mel­lett John­ny Ear­ly, a Uni­ver­si­ty of Tole­do (USA) gyógy­sze­rész­tu­do­má­nyi ka­rá­nak dé­kán­ja is részt vett, el­ső­sor­ban a be­teg­köz­pon­tú gyógy­sze­ré­szet ok­ta­tá­sá­hoz kap­cso­ló­dó fel­ada­tok­ról esett szó. Eb­ben Sze­ge­den köz­pon­ti sze­re­pet ját­szik az in­té­zet, me­lyet ala­pí­tá­sa óra Soós Gyöngy­vér pro­fes­­szor­ asz­szony ve­zet. A gyógy­sze­ré­szi gon­do­zás ke­re­té­ben a be­teg nem­csak a gyógy­szer hasz­ná­la­tá­ról kap szé­les kö­rű fel­vi­lá­go­sí­tást, ha­nem a be­teg­sé­gek meg­elő­zé­sé­ről, nem gyógy­sze­res te­rá­pi­á­já­ról is tá­jé­ko­zód­hat, il­let­ve szű­rő­prog­ram ke­re­té­ben vér­nyo­más-, vér­cu­kor- és ko­lesz­te­rin­szint-mé­rést is kér­het. Minden­nek az a leg­főbb cél­ja, hogy a be­te­gek­nek va­ló­ban le­gyen sa­ját gyógy­sze­ré­szük, aki­hez rend­sze­re­sen vis­­sza­járnak, aki­hez be­teg­ség ese­tén akár el­ső­ként és hos­­szas vá­ra­ko­zás nél­kül tudnak for­dul­ni.