A Dél-alföldi Neurobiológiai Regionális Egyetemi Tudásközpont (DNT) a Szegedi Tudományegyetem, a Magyar Tudományos Akadémia Szegedi Biológiai Központja, az EGIS Gyógyszergyár és további tíz vállalat közreműködésével jött létre.
A Dél-alföldi régió természeti, gazdasági és szellemi erőforrásai révén versenyelőnyökkel rendelkezik a megújuló energiaforrások hasznosításában. A térség tulajdonságai lehetővé teszik a biogáz előállítására aklalmas energianövények termesztését, és számos olyan kiskészletű földgázmérő is rendelkezésre áll, amely a biogázzal együtt hasznosítható. A térség villamos energia szempontjából önellátó, viszont a mezőgazdasági és állattartási tevékenységből adódóan jelentős a keletkező biomassza.
A Takács Ferenc Képző Központot a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara hozta létre 2004-ben azzal a céllal, hogy tanfolyamokkal, szakképzésekkel, szakmai továbbképzésekkel, konzultációs, tanácsadási és információs szolgáltatásokkal előmozdítsa a térségben – a határ mindkét oldalán – a kis- és középvállalkozások versenyképességének növekedését, és hogy segítséget nyújtson a gazdasági és társadalmi élet szereplőinek az európai uniós csatlakozás által biztosított támogatások felhasználásában.
14. Őszi Kulturális Fesztivál ,BTK ,Egyetemi Tavasz ,Egyetemi Élet ,Egyetemi élet ,Esemény ,Fókusz ,Irodalom ,JGYPK ,Kulturális Iroda ,Kultúra ,Kutatók Éjszakája 2009 ,Riport ,SZTE Kulturális Iroda ,SZTE Kultúrális Iroda ,Sport ,Szabadegyetem ,TIK ,TTIK ,ZMK ,