2000-2001-ben az NRSC (a brit Távérzékelési Intézet) magyarországi leányvállalatánál – műszaki főmunkatársként – brit és magyar légifelvételek kiértékelésén dolgozott. 2005-2007 között a Budapesti Műszaki Egyetem Építőmérnöki Karán geodéziai térinformatikus másoddiplomát szerzett GPS navigáció szakirányon. PhD értekezését 2007-ben védte meg geoinformatikai folyamatmodellezés témakörben és ugyanebben az évben egyetemi adjunktusi kinevezést kapott. Jelenleg a 2010-ben induló Földmérő térinformatikus mérnöki alapszak szervezője és szakfelelőse.
Tudományos tevékenységének fő irányvonalát a környezeti veszélyek és károk – mint pl. árvíz, belvíz, talajerózió, környezetszennyezés – felismerésében, felmérésében és elhárításában alkalmazható térfotogrammetriai adatnyerési, automatizált képfeldolgozási és modellezési módszerek kidolgozása képezik. Ehhez kapcsolódóan számos szakmai-kutatási projektekben, valamint tucatnyi kisrepülőgépes légifelvételezési kampányban vett részt.
Az egyetemi oktatásban a földrajz-geográfus, földtudományi és környezettudományi szakos hallgatók számára oktat geodéziai és geoinformatikai tárgyakat – mint pl. adatgyűjtés, fotogrammetria, domborzatmodellezés, számítógépes szimuláció –, valamint mérési gyakorlatok és tanulmányi kirándulások szervezője, vezetője. Egyetemi kutató- és oktatómunkájának eredményeként tudományos közleményeinek és előadásainak száma meghaladja a negyvenet, valamint több egyetemi tankönyvfejezet és elektronikus oktatási tananyag születésénél bábáskodott szerzőként és angol szakfordítóként.
Nős, 3 gyermek édesapja, akikkel szabadidejében szívesen keresi föl a Kárpát-medence természeti értékeit, kulturális nevezetességeit és ilyenkor a műholdas „kütyüket” sem felejti itthon, hogy gyermeki játékszenvedéllyel hódolhasson a „geoládák” felkutatásának.