2022. január 24., hétfő English version
Archívum  --  2010  --  12. szám - 2010. november 15.  --  Riport
Riport
Vil­lány ár­nyé­ká­ban éli min­den­nap­ja­it a ma 163 lel­ket szám­lá­ló Kis­jak­ab­fal­va. A fő­ut­ca és a pin­ce­sor ös­­sze­érő nyom­vo­na­lát egy víz­fo­lyás hang­sú­lyoz­za. Ezért az­tán jó mes­­szi­re áll­nak egy­más­tól a szem­be né­ző há­zak. A má­so­dik vi­lág­há­bo­rút kö­ve­tő­en in­nen, az ab­la­kok mö­gül mé­re­get­ték egy­mást az em­be­rek: a ki­te­le­pí­tést oly­kor a ha­di­fog­ság árán meg­úszó svá­bok és azok a fel­vi­dé­ki ma­gya­rok, aki­ket a cseh­szlo­vák kor­mány mint kol­lek­tív bű­nö­sö­ket za­vart el a szü­lő­föld­ről.
Címkék: Riport
_MG_20422_230x154.png