2024. május 4., szombat English version
Archívum  --  2011  --  2. szám - 2011. február 14.  --  Egyetemi Élet
Egyetemi Élet
Ja­nu­ár 5-én mu­tat­ta be Sza­bó Gá­bor rek­tor az új egye­te­mi ve­ze­tő­ket, köz­tük Homoki-Nagy Má­ria ok­ta­tá­si rek­torhe­lyettest. A pro­fes­­szor as­­szony a SZTE ÁJTK Ma­gyar Jog­tör­té­ne­ti Tan­szék­ének ve­ze­tő­je, egye­te­mi ta­nár, szak­te­rü­le­te a ma­gán­jo­gi jog­in­téz­mé­nyek tör­té­ne­ti hát­te­ré­nek fel­tá­rá­sa.
Címkék: Egyetemi Élet
Ja­nu­ár 1-jé­től Pál Jó­zsef, a BTK Olasz Nyel­vi és Iro­dal­mi Tan­szék tan­szék­ve­ze­tő egye­te­mi ta­ná­ra töl­ti be az SZTE nem­zet­kö­zi és köz­kap­cso­la­ti rek­torhe­lyette­si poszt­ját. A pro­fes­­szor leg­fon­to­sabb cél­jai kö­zött sze­re­pel, hogy mi­nél több te­het­sé­ges ha­zai és kül­föl­di hall­ga­tó ta­nul­jon Sze­ge­den.
Címkék: Egyetemi Élet
Majó Zol­tánt ko­ráb­ban a TIK és az egye­tem fej­lesz­té­si igaz­ga­tó­ja­ként is­mer­het­tük, ezt a tiszt­sé­gét 2004 óta töl­töt­te be. Az GTK Üz­le­ti Tu­do­má­nyok In­té­ze­té­nek egye­te­mi do­cen­se.
2011. február 20.
Janc­sák Csa­ba if­jú­ság­szo­ci­o­ló­gus mu­tat­ta be a Hall­ga­tói lét a Sze­ge­di Tu­do­mány­egye­te­men cí­mű ku­ta­tás ered­mé­nye­it ja­nu­ár 26-án a TIK-ben. Az Eu­ró­pai If­jú­sá­gi Ku­ta­tó-, Szer­ve­zet­fej­lesz­tő és Kom­mu­ni­ká­ci­ós Köz­pont ál­tal vég­zett fel­mé­rés a sze­ge­di hall­ga­tók élet­vi­lá­gát, élet­vi­tel­ét vizs­gál­ta.
2011. február 20.
A ko­ráb­bi esz­ten­dők­höz ha­son­ló­an több szá­zan – Sze­ged és a ré­gió tu­do­má­nyos, kul­tu­rá­lis, gaz­da­sá­gi és po­li­ti­kai éle­té­nek sze­rep­lői – vet­tek részt a Sze­ged Elso Lions Club és a Sze­ge­di Tu­do­mány­egye­tem im­már he­te­dik kö­zös – a jó­té­kony­sá­gi szer­ve­zet ren­dez­vé­nye­i­nek so­rá­ban pe­dig ti­zen­egye­dik – bál­ján az SZTE Jó­zsef At­ti­la Ta­nul­má­nyi és In­for­má­ci­ós Köz­pont­já­ban.
Címkék: Egyetemi Élet
A JGYPK új ki­ál­lí­tá­sa se­gít­het le­küz­de­ni a „ter­mé­szet­tu­do­mány­ok-fó­bi­át". El­lá­to­gat­tunk a tár­lat­ra, hogy kí­sér­le­tez­zünk, ki­be­le­zett ál­la­to­kat szem­lél­jünk, és új­ra meg­sze­res­sük a kém­iát, föld­raj­zot, fi­zi­kát.
Címkék: Egyetemi Élet
A fi­a­tal ku­ta­tók­nak ad­ha­tó leg­ran­go­sabb el­is­me­rést idén egy sze­ge­di ku­ta­tó is ma­gá­é­nak mond­hat­ja: a Ju­ni­or Prima Díj Ma­gyar Tu­do­mány Ka­te­gó­ri­á­já­ban az MTA Sze­ge­di Bi­o­ló­gi­ai Ku­ta­tó­köz­pont­já­nak (SZBK) tu­do­má­nyos mun­ka­tár­sa, Lip­in­sz­ki Zol­tán is be­ke­rült a tíz leg­jobb kö­zé.
Címkék: Egyetemi Élet
Ko­moly el­is­me­rés­ben ré­sze­sült a Sze­ge­di Tu­do­mány­egye­tem te­het­ség­gon­do­zó te­vé­keny­sé­ge. A Te­het­ség­pon­tok II. Or­szá­gos kon­fe­ren­ci­á­ján, feb­ru­ár 5-én Bu­da­pes­ten vet­ték át az Akk­re­di­tált Ki­vá­ló Te­het­ség­pont ki­tün­te­tő cí­met az egye­tem kép­vi­se­lői.