2024. május 4., szombat English version

Archívum  --  2008  --  5. szám - 2008. március 17.  --  Egyetemi élet
Egyetemi élet
Bensőséges ünnepség keretében, óriási érdeklődés mellett köszöntötte a Magyar Néprajzi Társaság, a Magyar Néprajzi Múzeum, az Európai Folklór Intézet s az egész hazai szakma a százesztendős K. Kovács Lászlót március 4-én a Néprajzi Múzeumban. Az ünnepség végén az ünnepelt is felszólalt, s öniróniával elnézést kért „rozoga” voltáért.
Elkészült az egyetemi épületek többségét ellátó geotermikus fűtésrendszer megvalósíthatósági tanulmánya. A 2,25 milliárd forintos, részben pályázati forrásból, szakmai befektető bevonásával egyetemi önrész-vállalás nélkül is megvalósítható beruházás éves szinten több száz millió forintos megtakarítást jelentene a Szegedi Tudományegyetemnek, a rendszer legalább huszonöt évre tervezett működésével pedig több mint 157 ezer tonna szén-dioxid kibocsátását lehetne elkerülni.
Kovács Endre Miklós, az SZTE végzős hallgatója nyerte a Külügyminisztérium által 2007 őszén kezdeményezett TézEUsz 2011 – Tézisek az EU-elnökségi stratégiához elnevezésű országos tanulmányi versenyt.
2008. március 16.
„Ugye jössz a Könyvtári Éjszakára?” – hangzott a kérdés már hetek óta a TIK körül. A Múzeumok Éjszakájának mintájára idén harmadik alkalommal lehetett hajnalba nyúlóan a szegedi Egyetemi Könyvtárban bolyongani. Március 12-én éjjel az amúgy nyugodt olvasótermekben is karneváli hangulat uralkodott.
2008. március 16.
Immár 13. alkalommal rendezte meg az SZTE Karrier Iroda országos állásbörzéjét március 4-5-én a TIK-ben.
2008. március 17.
A HVG Diploma 2008 kiadásában olvasható felmérés szerint a szegedi pszichológiai képzés és a Pázmány Péter Katolikus Egyetem pszichológia szakja a Károli Gáspár Református Egyetem után a második legjobb az országban, megelőzve ezzel a pécsi és a debreceni képzőhelyet, illetve az ELTE-t.