
A Gyógyszerésztudományi Kar egyik legmeghatározóbb oktatója és kutatója
Falkay György professzor, a Gyógyszerhatástani és Biofarmáciai Intézet tanszékvezető egyetemi tanára, korábbi dékán.
Szegeden született 1943-ban, Csongrádon érettségizett a Batsányi János Gimnáziumban, majd 1967-ben a Szegedi Orvostudományi Egyetemen kapott gyógyszerészi diplomát. Ezt követően az orosházi és a szegedi városi kórház laboratóriumában, illetve a szegedi orvosegyetem női klinikáján dolgozott. 1995-től az orvostudomány doktora és a Gyógy-szerhatástani Intézet tanszékvezető egyetemi tanára. Kutatási és oktatási szakterülete a gyógyszerhatástan, a biofarmácia, a reprodukciós egészségtan és a klinikai gyógyszerészet.
Az intézetében nemzetközileg is elismert kutatások folynak, amit jól jelez, hogy folyamatosan érkeznek a magyar és külföldi ipari partnerek és kutatóhelyek részéről az együttműködési megkeresések. Falkay György nagy hangsúlyt fektet a tehetséges hallgatók felkarolására is: több tucat tudományos diákköri munkát vezetett, és számos doktori értekezés készült a témavezetésével. Fontos és meghatározó időszakban (2000 és 2006 között, az integrált Szegedi Tudományegyetem megalakulását követő periódusban) állt dékánként a gyógyszerészkar élén.
A magyar és a nemzetközi orvos- és gyógyszerésztársadalom több szervezetében tölt be különböző tisztséget. 2002 és 2005 között a Magyar Tudományos Akadémia Elméleti Orvostudományi Tudományos Bizottság tagja. Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) munkájában 1980 és 1984 között kétszer vállalt feladatot. Tudományos, kutatási és oktatási tevékenységéért számos kitüntetésben részesült, a hallgatói elfogadottságát pedig az mutatja, hogy a gyógyszerészkaron ő a rekorder az év oktatója címek tekintetében, amiért picit „irigykednek" is rá a kollégái...