Szabó Gábor rektor évértékelő beszédében kiemelte, hogy a 2009-es évben a Szegedi Tudományegyetem mind a kutatás, mind az oktatás területén fontos sikereket könyvelhetett el. A gazdasági válság nem kerülte el az SZTE-t, az integrált tudományegyetem gazdasági erejét mutatja azonban, hogy nem volt szükség csoportos létszámleépítésre.
 |
2009-ben az SZTE a kutatás és az oktatás területén is fontos sikereket könyvelhetett el. |
Az összefogás az oktatás területén is sikereket hozott, a szegedi a hazai felsőoktatási intézmények közül az egyetlen, ahol az alapképzéshez szükséges kreditek egyharmadát bármelyik karon megszerezhetik a hallgatók. A tanárképzés a szegedi felsőoktatás egyik legfontosabb kitörési pontja, az elmúlt időszak tapasztalatai alapján azonban biztosan állítható, a leendő pedagógusok oktatása a jelenlegi kétciklusú formában nem folytatható, s ezen a területen vissza kell állítani az osztatlan képzést. Az universitas tudományos és oktatási tevékenységét ismerve Szabó Gábor biztos abban, hogy tavasszal a Szegedi Tudományegyetem elnyeri a kutatóegyetemi címet.
Az idei esztendő legfontosabb feladatainak a megkezdett fejlesztések befejezését, a mesterképzések fejlesztését, a bachelor szakok áttekintését és a régió betegellátása szempontjából kulcsfontosságú szegedi egészségügyi integráció befejezését nevezte a professzor.
Beszédében a rektor kitért a pályázati sikerek nyomán induló fejlesztésekre is. Ezek közül a legjelentősebb az új klinikai tömb építése, amellyel gazdagodni fog az SZTE, s javul a régió egészségügyi ellátása.
A rektor hangsúlyozta, hogy a tavalyi év és egyúttal az eljövendő évek sikerei is nagyban köszönhetők a szegedi felsőoktatás integrációjának, s külön köszönetét fejezte ki az universitas elődintézményeinek vezetői által végzett kiemelkedő munkáért is.
A rektor beszéde és prezentációja után bemutatták az integráció tiszteletére, Újszászi Ilona szerkesztésében készült, „A szegedi felsőoktatási integráció története (1581-2010), ahogy a rektorok, főigazgatók látják” című kötetet. A kiadványt Bernáth Árpád és Csanády Miklós lektorok méltatták.
A rendezvényen Pro Universitate díjat adtak át Galambos Gábornak, a Juhász Gyula Pedagógusképző Kar Alkalmazott Természettudományi Intézet Informatika Alkalmazásai Tanszék tanszékvezető egyetemi tanárának, a kar dékánjának.
F. J.