2024. április 26., péntek English version
Archívum  --  2005  --  3. szám - 2005 február 28.  --  Egyetemi élet
Telegdy Gergely az EHÖK új elnöke
Új EHÖK-elnököt választottak a Szegedi Tudományegyetemen. A választmány voksai alapján, Telegdy Gergely joghallgató lett a Szegedi Tudományegyetem Egyetemi Hallgatói Önkormányzatának elnöke.
A hallgatói érdekvédelmi testület választmánya február 17-én ülésezett. Az elnöki posztról leköszönő Mák Balázs és a bizottsági elnökök beszámolóját követően megválasztották az EHÖK új elnökét. Az SZTE EHÖK ötéves történetében tavaly történt először, hogy nem egy, hanem két jelölt mérkőzött az elnöki székért. Most is ketten pályáztak: Telegdy Gergely, az Állam- és Jogtudományi Kar végzős hallgatója és Biró István, az Egészségügyi Főiskolai Kar hallgatója, a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája jelenlegi elnökségi tagja. A választmány jelenlévő tagjai a programok ismeretében a második fordulóban, 17:15 arányban Telegdy Gergelynek szavaztak bizalmat. Ezt követően az ülésen az SZTE EHÖK új elnökségi tagjait és az SZTE Egyetemi Tanácsa hallgatói képviselőit is megválasztották.