2024. március 28., csütörtök English version
Archívum  --  2005  --  3. szám - 2005 február 28.  --  Hangsúly
Szakképzési törvény
A szakképzési törvény szerint mind a tanulószerződésben, mind az iskola és a gyakorlati képzést biztosító gazdasági szervezet közötti megállapodásban rögzíteni kell a tanulót megillető juttatásokat, illetve azt, hogy ki gondoskodik ezekről. A szakmai gyakorlaton részt vevő tanulót a tanulószerződés alapján díjazás illeti meg. Az összegnek havonta el kell érnie a mindenkori minimálbér legalább tíz százalékát. Ha a gyakorlatra nem tanulószerződés alapján kerül sor, úgy a gyakorlati képzést szervező a tanulók munkájából keletkező bevételeinek meghatározott részét a tanulók rendszeres vagy esetenkénti díjazására használhatja fel. A díjazás részleteit az intézmény működési szabályzatában, illetve a gazdálkodószervezettel kötött megállapodásban kell meghatározni. A törvény azt is leszögezi, hogy a tanulónak járó pénzbeli juttatásból csak jogszabály, végrehajtható határozat vagy a tanuló hozzájárulása alapján lehet levonni. A nyári gyakorlaton lévő diákokat a pénzen kívül kedvezményes étkeztetés, munkaruha, egyéni védőfelszerelés, tisztálkodási eszköz, útiköltség-térítés is megilleti.