2024. április 27., szombat English version
Archívum  --  2005  --  17. szám - 2005 október 17.  --  Hangsúly
A szovjet tankok mögött
1956 novemberében apróhirdetések és röplapok jelentek meg Szegeden. A zömmel egyetemisták készítette írások a fegyvertelen ellenállás eszközei voltak, melyek nem nélkülözték a gúnyt sem.

Beugratók! Ellenforradalmárok!
Hazaárulók! Támogassátok a Kormányt!
Vegyétek fel a munkát! Dolgozzatok!

Az elemi iskolások osztályzási rendszerét már megreformáltuk és 65.000 ember meggyilkolásával bizonyságot tettünk arról, hogy a dolgozó népet szolgáljuk.
Kádár János

Az MSZMP-be jelentkezni lehet nálam, Kádár Jánosnál. Tíznél több jelentkezés esetén első, alakuló gyűlésünket Budapesten a Vérmezőn, Szegeden a Marx téren tartjuk meg.

„Keresünk megbízható, minden házkörüli munkára alkalmas miniszterelnököt. Feltételek: büntetett előélet, szovjet állampolgárság, (Gerinc és jellem nem szükségesek).”

„ELVESZTETTÜK a nemzet bizalmát! A becsületes megtaláló jutalomban részesül.
Kádár János
miniszterelnök”

„Felhívás a Magyar Néphez!
Magyarok! Testvérek! Barátaim!
Honfitársaim!
Dolgozzatok, mert végem van! Családos ember vagyok, és hazaárulásból tengetem nyomorult életemet. Most először vagyok miniszterelnök, hagyjatok az lennem továbbra is!
Tekintsétek 20 hadosztályomat és becstelenségben megőszült fejemet. Ha nem dolgoztok, az oroszok még kimennek az országból, és akkor mi lesz velem?
Kádár János”

Munkások! Testvéreim! Honfitársaim!
Magyarok! VIGYÁZZATOK!!!
Nyolc és félmillió bíboros, kulák, földesúr, bankár, gyártulajdonos és arisztokrata, akik 12 éven át munkásnak és parasztnak álcázták magukat, fölkeltek a magyar nép szabadsága és függetlensége ellen. Az egész országban 6 (azaz hat) igazi paraszt és munkás találtatott, akik Szolnokon a szovjet tankok háta mögött kormányt alakítottak.
TÁMOGASSÁTOK ŐKET!!!

A történelem színpadán előadják Sartre: Főbelövendők Klubja című darabját.
Főszereplő: KÁDÁR JÁNOS. A cécó többi részvevői: Münnich Ferenc, Apró Antal, Dög Imre, Marosán György, Rónai Sándor. Kulisszatologató: Tombácz Imre.

Címkék