2024. április 25., csütörtök English version
Archívum  --  2005  --  7. szám - 2005. április 11.  --  OTDK-sarok
Akikre igazán büszkék lehetünk II.
MFK-s és SZÉF-es sikerek Szarvason
Március 31. és április 2. között a szarvasi Tessedik Sámuel Főiskolán rendezték a XXVII. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Agrártudományi Szekcióját. A versenyben az SZTE Szegedi Élelmiszeripari Főiskolai Kar 13 pályamunkával indult. A résztvevők 5 különböző tagozatban szerepeltek. A SZÉF hallgatói három III. helyezést és két különdíjat kaptak. A Mezőgazdasági Főiskolai Kar 8 hallgatója 6 dolgozattal szerepelt Szarvason. Közülük két munka magas színvonalát a zsűri díjakkal (egy II. helyezés, illetve egy különdíj) is elismerte.
Alkalmazott állattenyésztés tagozatban II. helyezést ért el: Nagy Zoltán-Gila László (MFK, Alternatív tartásra alkalmas genotípusok növendékcsirkéinek nevelési és vágási eredményei, konzulens: Avasi Zoltán főiskolai docens, Sófalvy Ferenc főiskolai docens, Vidács Lajos főiskolai adjunktus)
Agrárműszaki tagozatban III. díjas: Miskár Zoltán (SZÉF G/III. évfolyam, Lapjegykiadó készülék tervezése, konzulens: Gyeviki János főiskolai adjunktus)
Agrárökonómiai tagozatban III. díjas: Simon Anikó (SZÉF VM/IV. évfolyam, Az organikus élelmiszerek piacai, konzulens: Balogh Sándor prof. emeritus)
Élelmiszertechnológia tagozatban III. díjas: Dalmadi Gyöngyi - Masa Angéla (SZÉF T/III. évfolyam, Új tésztaipari termékek előállítási lehetőségei transzglutamináz enzim alkalmazásával, konzulens: Kovács Erzsébet t. egyetemi tanár)
A különdíjasokat az alábbi összeállításunkban közöljük. Eddig egyébként 39 első, 44 második és 41 harmadik helyezést szereztek az SZTE hallgatói az OTDK-n.

Címkék