2024. március 28., csütörtök English version
Archívum  --  2006  --  2. szám - 2006. februás 13.  --  Egyetemi élet
Február 27-én választ rektort az ET
A Szegedi Tudományegyetem jelenlegi rektorának, Szabó Gábornak 2006. június 30-án jár le hároméves mandátuma. Az Oktatási Minisztérium hat felsőoktatási intézmény, közte az SZTE rektori megbízatására is pályázatot írt ki. A szegedi egyetem rektorának minden olyan professzor jelentkezhetett, aki az intézmény tizenegy kara egyikén dolgozik. A szükséges dokumentumokat január 31-éig kellett az OM címére postára adni. A pályázati határidő lejártáig egyedül Szabó Gábor, az intézmény eddigi vezetője, az SZTE Szegedi Élelmiszeripari Főiskolai Kar professzora nyújtotta be jelentkezését a rektori tisztségre. Az SZTE Egyetemi Tanácsa február 27-én dönt a pályázatról és a rektor személyéről. Szabó Gábor addig két alkalommal ismerteti rektori pályázatát az egyetemi polgárokkal. Az érdeklődő oktatók, dolgozók és hallgatók február 14-én (kedden) 16 órától az egyetem Dugonics téri központi épületének aulájában, február 21-én (kedden) ugyancsak 16 órától pedig a Szemészeti Klinika előadótermében hallhatnak a professzor jövőbeni rektori elképzeléseiről. Szabó Gábor programjáról lapunk február 20-ai számában részletesen olvashatnak.