Kari néprajzos részvétel a zsidó örökségturizmus közelmúltban zárult projektjében

Idén áprilisban lezárult a Magyar Zsidó Örökség Útja Kelet-Magyarországon című projekt, amely miskolci és nagykállói kiállításának kialakításában az SZTE-BTK Néprajzi és Kulturális Antropológiai Tanszék munkatársai az Országos Rabbiképző – Zsidó Egyetem tanáraival és a HEONLABbal közösen vettek részt: Bartha Tamás (HEONLAB), Fényes Balázs (OR-ZSE), Glässer Norbert (SZTE), György Árpád Hunor (METU, HEONLAB), Mód László (SZTE), Simon András (SZTE), Zima András (OR-ZSE).


Miskolc-videobol



A projektről a Jewish Heritage Europe részéről Ruth Ellen Gruber tudósított.


Az útvonal projekt imázsfilmjét a MAZSIHISZ tette közzé. A miskolci kiállítóhelyről tanulmányútjuk során az OR-ZSE hallgatói számoltak be az intézmény honlapján.


Friss Hírek

Friss Hírek RSS

Boritokep_41

Kiss Attila az SZTE BTK Angol Tanszék tanszékvezető egyetemi tanára, több szervezet, köztük a Magyar Shakespeare Bizottság és a Magyar Anglisztikai Társaság (HUSSE) elnökségi tagja, utóbbinak egykori megválasztott elnöke, a hazai anglisztika megkerülhetetlen alakja. A grandiózus vállalkozás, a hétkötetes Az angol irodalom története sorozat második kötetének egyik szerkesztője tavaly, kiemelkedő életművének és szakmai sikereinek elismeréseként, Országh László-díjban részesült. Kiss Attila 2023 szeptemberében megvédte Kettős anatómia. Angol reneszánsz tragédiák a kora újkorban és ma című akadémiai doktori értekezését, 2024 áprilisában pedig hivatalosan is az MTA doktora lett.