SZTE BTK 2012. augusztus

2012. augusztus 30.

A Szegedi Tudományegyetemre az első körben 6584, a pótfelvételis fordulóban 651 diák jutott be. A gólyák száma a múlt évhez képest 16 százalékkal csökkent. Az országos trend: a jelentkezők száma 19 százalékkal marad alatta a tavalyinak.

2012. augusztus 30.

240 és 350 között húzták meg vonalat az idei pótfelvételi eljárás során országosan. A Szegedi Tudományegyetemre 787 fiatal pótfelvételizett, az itteni alapszakokon 244 és 442 között mozog a ponthatár. A felvételi döntésről az Oktatási Hivatal minden jelentkezőt levélben értesít.

2012. augusztus 27.

A Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar kommunikáció BA szakán végzett Szabados Gabriella, akinek MegMentők című szakdolgozati filmje lett a Diákfilmszemle fiatal filmes kategóriájában a legjobb dokumentumfilm.

2012. augusztus 23.
2012. augusztus 22.

Sikeres pótfelvételi eljárást zár a Szegedi Tudományegyetem: 787 új első éves hallgató csatlakozhat az első körben felvett 6643 gólyához.

2012. augusztus 03.

Vidék-Magyarország első Konfuciusz Intézete a Szegedi Tudományegyetemen működik. Többek között erről írt alá együttműködési megállapodást Szabó Gábor akadémikus, az SZTE rektora és Zhang Feng, a Sanghai Nemzetközi Tanulmányok Egyeteme (SISU) rektorhelyettese 2012. augusztus 3-án a Parlament Vadász-termében. A ceremónián népes magyar és kínai küldöttség vett részt.

2012. július 25.

Több mint 6600 első éves kezdheti meg tanulmányait a Szegedi Tudományegyetemen. A gólyák 71 százaléka állami ösztöndíjas, 29 százaléka önköltségi díjat fizet. A diákok felkészültségét jellemző átlagpontszám nem csökkent. Újdonság, hogy az SZTE szinte minden szakján pótfelvételit hirdet.

2012. július 24.

Július közepén kezdődött, augusztus 20-ig tart a „klímaszünetet” a Szegedi Tudományegyetemen. Több egyetemi épület néhány héten át teljesen vagy részlegesen bezár. Így a nyári energiafogyasztási csúcsidőszakban 20-40 millió forint spórolhat az SZTE.

Friss Hírek

Friss Hírek RSS

Boritokep_36

Hetvenhét kutató, köztük az SZTE Bölcsészet- és Társadalomtudományi kar öt munkatársa vette át 2024 áprilisában az MTA doktora címért járó oklevelet. Az Országos Széchényi Könyvtárban szervezett ünnepélyes átadón várták azon kutatókat, akik kiemelkedő tudományos munkásságukat egy doktori műben összegezték, eredményeik egy kiemelt részét pedig sikeresen megvédték.