SZTE BTK 2012. október

2012. október 29.
2012. október 26.

Egy Magyarországon egyedülálló kutatás keretében kívánja felmérni a fiatalok mobileszköz- és közösségimédia-használati szokásait a Magyar Telekom és a Szegedi Tudományegyetem Digitális Kultúra és Elméletek Kutatócsoportja (DKEK).

2012. október 24.
Campus Hungary ösztöndíjak hallgatók számára szakmai gyakorlati, valamint rövid tanulmányutak megvalósítására akár EU-n kívüli országokban is
2012. október 24.

Az SZTE BTK Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékének harmadéves elektronikus média szakirányos hallgatói a szolnoki Nemzetközi Képzőművészeti Filmfesztivál vendégei voltak október közepén.

2012. október 19.

Védnökséget vállalt a Magyar Goethe Társaság a Somogyi-könyvtár muzeális Goethe-kötetei felett – a társaságot annak egyik alapítója tagja, Horváth Géza, az SZTE Germán Filológiai Intézet vezetője, valamint Hegedűs Miklós festőművész, a 2010-es Színtan fordítója képviselte az október 18-i örökbefogadási ceremónián.

2012. október 14.

1956 őszének szegedi fiataljaira, pontokba szedett követeléseikre, az általuk épp 56 éve alapított demokratikus ifjúsági szervezetre emlékeznek az egykori és mai szegedi egyetemisták október 16-án.

2012. október 12.

Emléktábla avatásával tisztelegtek Baróti Dezső irodalomtörténész, a szegedi bölcsészkar egykori dékánja, a szegedi egyetem egykori rektora emléke előtt október 12-én az Auditórium Maximumban.

2012. október 12.

A Fulbright Magyar-Amerikai Oktatási Csereprogram pályázati lehetőséget hirdet – többek között a Szegedi Tudományegyetem polgárai számára – a 2014/2015-ös tanévre.

2012. október 10.

A Shanghai Nemzetközi Tanulmányok Egyetem és a Szegedi Tudományegyetem együttműködésében rekordgyorsasággal megvalósult intézmény nemcsak a kínai nyelv oktatásában, a kultúra terjesztésében játszhat szerepet, de a régió gazdaságának is lökést adhat.

2012. október 09.

A fővárosi Deutscher Akademischer Austausch Dienst Központ és a Balassi Intézet Magyar Ösztöndíj Bizottság Irodája Információs napot tart a német csereprogram 2013-2014-es pályázati ciklusra vonatkozó ösztöndíjairól.

2012. október 08.
2012. október 07.

Tizenegyedik alkalommal rendezik meg a Szegedi Vallási Néprajzi Konferenciát, melynek idei témája a lelkiségek, lelkiségi mozgalmak Magyarországon és Kelet-Közép-Európában.

2012. október 07.

A 2012 májusában Budapesten tartott pragmatikai kerekasztal-beszélgetés folytatásaként az SZTE Nyelvtudományi Doktori Iskola Elméleti Nyelvészet Programja az SZTE BTK Általános Nyelvészeti Tanszékével közösen Pragmatikai kutatások Magyarországon – folytatás címmel országos találkozót rendez október 10-én.

2012. október 02.

A Kar 2012. szeptember 22-én, az Auditorium Maximumban rendezte szokásos díszdiploma-átadó ünnepségét, amelyen a Köztársasági Ösztöndíjat elnyert hallgatók is részt vettek.

2012. október 02.

A Szegedi Tudományegyetemen (SZTE) elkezdődött a 17. Őszi Kulturális Fesztivál. Október 1-jétől 6 héten keresztül 240 tudományos és művészeti esemény várja az érdeklődőket 60 helyszínen. A programsorozaton Szabó Gábor rektor a 15. születésnapját ünneplő SZTE Kulturális Irodát is felköszöntötte.

Friss Hírek

Friss Hírek RSS

Boritokep_36

Hetvenhét kutató, köztük az SZTE Bölcsészet- és Társadalomtudományi kar öt munkatársa vette át 2024 áprilisában az MTA doktora címért járó oklevelet. Az Országos Széchényi Könyvtárban szervezett ünnepélyes átadón várták azon kutatókat, akik kiemelkedő tudományos munkásságukat egy doktori műben összegezték, eredményeik egy kiemelt részét pedig sikeresen megvédték.