SZTE BTK 2011. február

2011. február 09.

Az Indonéziai Egyetem 2010 nyarán indította el a világ egyetemeinek zöld merőszámokon alapuló rangsorolását, melyben a Szegedi Tudományegyetem az 54. helyen végzett. A kérdőívet 34 ország 95 egyeteme töltötte ki. Az is kiderült, hogy a SZTE Kelet-Európa legzöldebb egyeteme.

2011. február 07.

Komoly elismerésben részesült a Szegedi Tudományegyetem tehetséggondozó tevékenysége. A Tehetségpontok II. Országos konferenciáján, február 5-én Budapesten vették át az Akkreditált Kiváló Tehetségpont kitüntető címet az egyetem képviselői.

ERASMUS hallgatói pályázati felhívás a 2011-2012 tanévre
2011. január 30.
2011. január 27.

Jancsák Csaba ifjúságszociológus mutatta be a Hallgatói lét a Szegedi Tudományegyetemen című kutatás eredményeit január 26-án. Az Európai Ifjúsági Kutató-, Szervezetfejlesztő és Kommunikációs Központ által végzett vizsgálat a hallgatói lét minden területére kiterjedt.

Friss Hírek

Friss Hírek RSS

Boritokep_36

Hetvenhét kutató, köztük az SZTE Bölcsészet- és Társadalomtudományi kar öt munkatársa vette át 2024 áprilisában az MTA doktora címért járó oklevelet. Az Országos Széchényi Könyvtárban szervezett ünnepélyes átadón várták azon kutatókat, akik kiemelkedő tudományos munkásságukat egy doktori műben összegezték, eredményeik egy kiemelt részét pedig sikeresen megvédték.