SZTE BTK 2019. augusztus

2019. augusztus 21.

Az SZTE BTK Klasszika-Filológia és Neolatin Tanszéke 2019. augusztus 28-a és 30-a között rendezi meg a szegedi bölcsészkaron a VII. Sapiens Ubique Civis PhD Student and Young Scholar Conference on Classics and the Reception of Antiquity című konferenciáját, mely a témában kutató fiatalok számára nemzetközi szinten is egyedüli fórumként biztosít fellépési és publikálási lehetőséget.

2019. augusztus 12.

IDŐPONTVÁLTOZÁS!

2019. augusztus 12.
2019. augusztus 06.

Több mint félszáz hellyel lépett előrébb a Szegedi Tudományegyetem a Center for World University Rankings (CWUR) rangsorában, így e lista szerint is az SZTE a legjobb vidéki egyetem Magyarországon. A CWUR a világ 20 ezer felsőoktatási intézményét vizsgálta, melyek közül a legjobb kétezer egyetemet rangsorolta a 2019/2020-as listáján.

2019. augusztus 06.

A Szegedi Tudományegyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karának és a Kar Magyar Irodalmi Tanszékének gyásza van: 2019. július 28-án Szegeden elhunyt Péter László (1926-2019) egyetemi tanár, irodalomtörténész, a Magyar Tudományos Akadémia Doktora, több közéleti és irodalmi kitüntetés tulajdonosa, Szeged város díszpolgára.

Friss Hírek

Friss Hírek RSS

Boritokep_36

Hetvenhét kutató, köztük az SZTE Bölcsészet- és Társadalomtudományi kar öt munkatársa vette át 2024 áprilisában az MTA doktora címért járó oklevelet. Az Országos Széchényi Könyvtárban szervezett ünnepélyes átadón várták azon kutatókat, akik kiemelkedő tudományos munkásságukat egy doktori műben összegezték, eredményeik egy kiemelt részét pedig sikeresen megvédték.