2024. május 3., péntek English version

Archívum  --  2008  --  6. szám - 2008. április 7.  --  Egyetemi élet
Egyetemi élet
2008. április 07.
Akadémiai Ifjúsági Díjjal tüntették ki március 13-án Józsa Krisztiánt, az SZTE BTK Neveléstudományi Intézet vezetőhelyettesét. Az elismerést lassan negyven éve azok a 35 év alatti tudósok vehetik át, akik eredményeikkel elismerő hazai vagy külföldi visszhangot váltanak ki. A fiatal docens az intézethez kapcsolódóan működő SZTE-MTA Képességkutató Csoportban végzett munkája, valamint „Az elsajátítási motiváció” című könyve alapján érdemelte ki a díjat.
2008. április 07.
„Először azt hittem, próbára akartok tenni” – mondta Borszéki Judit végzős pszichológia szakos hallgató pár perccel azután, hogy visszahúzták a szegedi telefontorony ötvenöt méteres magasába. A lány, aki mintegy negyedórát himbálózott egy hegymászókötélen több emelet magasságban a torony mellett, társaival együtt a Szegedi Tudományegyetem és rendőrség közös élménypedagógiai képzésén vett részt.
A természettudományos oktatást és kutatást segítő számítógépes technikák továbbfejlesztésére, új módszerek kidolgozására uniós támogatással közös programot indított az SZTE és az Újvidéki Egyetem. A felsőoktatási intézmények egy-egyhetes, egymásra épülő, a számítógépes modellezéssel foglalkozó intenzív tanfolyamot szerveztek márciusban Szegeden, április elején pedig Újvidéken.
2008. április 07.
A fosszilis energiahordozók képződésével kapcsolatos kutatásaiért nemzeti ünnepünk, március 15-e alkalmából Széchenyi-díjjal tüntették ki Hetényi Magdolnát, a Szegedi Tudományegyetem tanszékvezető egyetemi tanárát, akadémikust.
A Szegedi Tudományegyetem bőrgyógyászati klinikája ajánlásával – hallhatja a figyelmes tévénéző az egyik multinacionális cég reklámjának végén. A Tisza-parti klinikán ugyanis kozmetológiai és bőrfiziológiai laboratóriumot hoztak létre, ahol szépségápolási és háztartási cikkek emberre gyakorolt hatását tudják vizsgálni.
2008. április 08.
Nyolcórás maratoni tudományos előadást tartott Kasza Péter Ferenc (képünkön), az SZTE ÁJTK Közigazgatási Jogi és Pénzügyi Jogi Tanszékének egyetemi adjunktusa „A közigazgatási hatósági eljárás elméleti és gyakorlati kérdései” címmel.