2024. május 4., szombat English version

Archívum  --  2008  --  6. szám - 2008. április 7.  --  Fókusz
Fókusz
A Szegedi Egyetem legutóbbi számában megírtuk: az SZTE Általános Orvostudományi Kar kari tanácsa nemrégiben ellenszavazat nélkül úgy döntött, javasolja a szenátusnak, hogy az egyetem vegye fel Nobel-díjas tudósa, Szent-Györgyi Albert nevét. Ennek lehetőségét először Szabó Gábor rektor vetette fel még tavaly október 25-én a Szent-Györgyi-emlékév ünnepségeinek kapcsán, amikor is bejelentette: elérkezettnek látja az időt, hogy az SZTE ne csak a tudós hagyatékát és szellemi örökségét ápolja, hanem megfontolja, nem lenne-e érdemes a névváltoztatással is adóznia világhírű professzora emléke előtt. Benedek György orvoskari dékánt arról kérdeztük, mi indokolhatja Szent-Györgyi nevének felvételét, illetve milyen érvek szólhatnak ez ellen.
2008. április 06.