
A Mezőgazdasági Kar (MGK) Takarmányozástani és Műszaki Intézetének vezetője,
Szűcsné Péter Judit töltötte talán eddig a legtöbb időt a vásárhelyi intézményben, hiszen felsőfokú tanulmányait még a főiskolai kar elődjénél kezdte, saját magát is öregdiákként titulálja.
Élete, sorsa összefonódott az iskolával, és jól mutatja, hogy kitartással, szorgalommal, érdeklődéssel, valamint a diákok szeretetével milyen pályát lehet befutni.
Szűcsné Péter Judit felsőfokú technikumot végzett a vásárhelyi intézményben, majd a Debreceni Agrártudományi Egyetemen szerzett diplomát, miközben már dolgozott a mai MGK-n. A takarmányvizsgáló laboratóriumban alkalmazták, és az akkori tanszékvezető, Kovács Gábor bevonta az oktatómunkában is. A professzor asszonyt mindig a szakma nagyjai vették a szárnyuk alá, sokat köszönhetett az egykori tanszékvezetőn kívül Herold Istvánnak, valamint a takarmányozástan mostani nagyjának, Schmidt Jánosnak is. Mint elmondta, tőlük tanulhatta meg a szakmai ismereteket, a kutató magatartást és azt is, hogy milyen is egy igazi pedagógus.
A vásárhelyi karon Szűcsné Péter Judit végigjárta a ranglétrát, hiszen volt laboráns, szakoktató, tanársegéd, később adjunktus, docens, majd főiskolai tanár, 2000-től egyetemi tanár. Mindig az aktuális feladataira és kutatásaira koncentrált, így számára mindvégig az éppen aktuális beosztása és munkája volt a legérdekesebb. Alapvetően előretekintő személyiségnek tartja magát a professzor asszony, emellett hangsúlyozza, hogy a családja és a szakmai vezetői is mindig támogatták, ami nélkülözhetetlen az eredmények eléréséhez.
Több mint 40 nemzetközi pályázat készítésében és megvalósításában vett részt, számos publikációja, tudományos cikke jelent meg, legkedveltebb kutatási területe a takarmánytartósítás. Sosem gondolt arra, hogy pályát vagy munkahelyet váltson, mert mindaz, amit szeret, Vásárhelyen egy helyen adott: a kutatások, melyekkel a szakmát gazdagítja, a kollégák, akikkel remekül együtt tud működni, valamint a diákok, akiket taníthat és segíthet az előrejutásban.