2024. április 23., kedd English version
Archívum  --  2007  --  10. szám - 2007. május 7.  --  Sport
111–94 ARÁNYÚ GYŐZELMET ARATOTT NAGYKŐRÖSÖN az SZTE-Szedeák csapata (legjobb dobók: Trényi Imre 31, Simándi Árpád 29/21, Nagy András 23) a középszakasz utolsó körében, így nagy fölénnyel, 26–2-es győzelmi mutatóval megnyerte a Dél-alföldi csoporton belüli küzdelmeket az NB II-es férfikosárlabda-bajnokságban. A rájátszás végleges táblájára május 8-áig várni kell, de az biztos, hogy csapatunk az 1-3. hely valamelyikén kezdheti majd meg a nyolcaddöntőt.
KÉT DÖNTETLENNEL FOLYTATTA szereplését a megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban a több mint tucat SZTE-s játékossal felálló Tisza Volán SC-Szeviép, mely így csupán jobb gólkülönbségével áll a tabella élén az ugyanannyi pontot gyűjtött Balástya előtt a 23. játéknapot követően. Ásotthalom–Tisza Volán 1–1 (gólszerző: Vastag R.), Mindszent-Tisza Volán 3–3 (gólszerzők: Kökény, Búrány, Bubori). A megyei II. osztályban az utolsó előtti, azaz 14. helyen tanyázó Universitas SC előbb hazai pályán kapott ki 3–2-re a bajnokaspiráns Nagymágocstól (gól: Frank 2), majd ugyancsak hazai környezetben szerezte meg harmadik győzelmét a Csanytelek ellen (3–1, gól: Börcsök, Terjéki D., Lukács), múlt hétvégén viszont 3–1-re veszített az Újszegedi TC-vel szemben.
SZÁMOS SPORTÁGBAN BONYOLÍTOTTÁK LE az elmúlt időszakban a Magyar Egyetemi-Főiskolai Országos Bajnokság (MEFOB) döntőjét. Az SZTE floorballosai a hetedik-nyolcadik helyen zártak, a férfikosárcsapat negyedik helyezést ért el, ugyancsak negyedik lett egyetemünk női kosárlabda-együttese is, a kézilabdás lányaink viszont felállhattak a dobogó harmadik fokára. Az SZTE rögbicsapata ezüstérmet szerzett.
Több más sportágban is szép eredményeket értek el az SZTE-t képviselő sportolók a 2006/2007-es MEFOB-on. A cselgáncsozóknál „A" kategóriában a 73 kg-osok között Kovács László a 3. helyen végzett, a 81 kg-os súlycsoportban Kállai Zoltán aranyérmet nyert, Szabó Csaba pedig +100 kg-ban hódította el az első helyet. A lányoknál +78-ban Lombosi Melinda lett első. A „B" kategóriásoknál 60 kg-ban Kisfós Dávid első, Krajkó Attila 81 kg-ban pedig a harmadik helyen végzett. A nőknél 57 kg-ban Jánossy Natália bronzéremmel tért haza. Az országúti kerékpárosok között Hemmert János lett a második, Nagy Ákos az 5., Németh Ákos pedig a 11. helyen végzett. A súlyemelő Cseppentő Tamás 77 kg-ban, míg Forrai Sándor 94 kg-ban végzett a harmadik helyen. A duatlon férfi abszolút kategóriában Frank Ádám lett egyetemünk legjobbja, a 12. helyen végzett, a férficsapat (Frank, Kozári András, Lóczi Attila) másodikként zárt. Úszásban bronzérmet szerzett 4x100 méteres férfi és női vegyes váltónk.
SIPOS RÉKA ÉS FERKE NORBERT IS REMEKÜL SZEREPELT a vívók idei vidékbajnokságán. Az SZTE Vívó Klub versenyzői közül Sipos Réka megnyerte a női tőrözők küzdelmét, míg Ferke Norbert hatodikként zárt a kardozók mezőnyében – előtte viszont megnyerte a BVSC harminc résztvevős párbajtőrversenyét.
A SZARVASŰZŐK EGYETEMI VÁLTÓFUTÓVERSENYT Eger és Miskolc között rendezték meg. A négy leányból és nyolc fiúból álló váltóknak tizenkét szakaszon összesen 74.5 kilométert kellett megtenniük. Az SZTE Egyetemi Sportközpont néven nevezett csapat az I. kategóriában II. helyezést ért el. Időeredményük 4 óra 59 perc 24 másodperc. A csapat tagjai: Bátor Csenge, Laluska Judit, Vakán Rita, Székely Orsolya, Balla Zoltán, Csőke Szilárd, Csont Attila, Csont András, Frank Ádám, Kapitány Zoltán, Solomampianina Gilot, Lóczi Attila. Kiemelkedően futottak: Bátor Csenge, Csőke Szilárd, Lóczi Attila. A második legjobb szegedi csapat a JGYPK gárdája volt, akik 8. helyezést értek el.