
„Itt vannak a képeik a falon: ők a leghíresebb növen- dékeim” – mutatta
Szecsődi Ferenc, nemzetközileg elismert hegedűművész, a Hubay Jenő Társaság elnöke, a ZMK Kamarazenei Tanszékének, valamint a hegedűtanszaki csoportnak a vezetője a falon függő fényképeket. „A világ minden részén megtalálhatók: Buenos Airesben, Svájcban, Spanyolországban, Németországban, Belgiumban… Mindig megmutatom, amikor egy új növendék jön hozzám, vagy akár amikor felvételi meghallgatásra jönnek, és azt mondom: úgy lépjenek be ebbe a terembe, hogy itt vannak a példaképek, és talán egyszer majd ők is felkerülnek erre a falra."
Szecsődi Ferenc 1977 óta tanít Szegeden, és ez a kar az egyetlen munkahelye: még soha nem dolgozott sehol máshol. Nagyon kedvesen fogadták, és sok segítséget kapott, ami hozzájárult ahhoz, hogy nemzetközileg elismert szólistává váljon. Tanszékvezető elődjének, Várnagy Lajosnak nagyon sokat köszönhet – mondta. A tanári karban végig pozitív, támogató légkört talált, ami a hallgatók felé is megnyilvánul: „Igazán szívesen jönnek ide a növendékek, mert tudják, hogy nagyon emberi, jó légkörben folyik az alkotómunka, túl azon, hogy szakmailag is igen magas színvonalú a képzés."
A Zeneművészeti Kar jó hírű intézmény, ez is közrejátszik abban, hogy kiválóak a végzett hallgatók elhelyezkedési lehetőségei. Szecsődi Ferenc pályája – amelyből csak néhány főbb dátumot emelünk ki – jól mutatja a kari képzésre jellemző oktatói színvonalat, és ösztönzést jelenthet a hallgatók számára: 1984-ben a Cziffra Alapítvány nagydíjasa lett, 1987-ben elnyerte a Magyar Rádió művészeti díját. 1992-ben az év legjobb előadóművészévé választották, majd 1993-ban Liszt Ferenc-díjjal tüntették ki. 1996-ban Weiner-díjat kapott, 2000-ben pedig habilitált egyetemi tanári címmel ismerték el zenepedagógiai munkáját.