2024. március 28., csütörtök English version
Archívum  --  2005  --  10. szám - 2005 május 9.  --  Egyetemi élet
Befejeződött az XXVII. OTDK

Sopronban, a Nyugat-Magyarországi Egyetemen a Közgazdaságtudományi Szekció küzdelmeivel véget ért a XXVII. Országos Tudományos Diákköri Konferencia. Az április 27-29. között megrendezett országos döntőn a Szegedi Tudományegyetem hallgatói két első, négy második és egy harmadik helyezést értek el, emellett több különdíjat is hazavihettek.
Első helyezést ért el: Leier János (GTK, tagozat: Regionális gazdaságtan, régiófejlesztés I., téma: A klaszterszervezet törökországi adaptációja, témavezető: Lengyel Imre egyetemi tanár, Bajmócy Zoltán PhD-hallgató), Sey Noémi (GTK, Marketing III., A kereskedelmi márkák fogyasztói megítélése és helyzete Magyarországon, Révész Balázs egyetemi tanársegéd).
Második helyezettek: Baráth Andrea (GTK, Gazdaságelmélet, Adalékok az egészségügyi rendszer sajátosságaihoz, Czagány László egyetemi docens), Kozmács István Dániel-Somodi Péter-Tóth Edit (GTK, Marketing II., A szegedi orvosok fogyasztási szokásairól avagy egy regionálisan és társadalmilag is körülhatárolható hivatásrend fogyasztói portfóliójának feltárása egy lehetséges fogyasztásszociológiai megközelítésben, Hetesi Erzsébet egyetemi docens), Mihók Gabriella (ÁJTK, Emberi erőforrás menedzsment, munkaerőpiac III., Az orvoslátogató toborzásának és kiválasztásának főbb jellemzői, Sallai Miklós egyetemi docens), Tóth Ágnes (GTK, Emberi erőforrás menedzsment, munkaerőpiac I., Betekintés a Szegedi Tudományegyetem hallgatóinak munkavállalási szokásaiba, Kürtösi Zsófia egyetemi adjunktus).
Harmadik helyezést ért el: Nagy Zsuzsa (GTK, Regionális gazdaságtan, régiófejlesztés II., Magyar borklaszterek; avagy a magyar boripar fejlesztése a regionális gazdaságtan eszközrendszerével, Lengyel Imre egyetemi tanár).
Különdíjasok: Biczók Sándor (GTK, Tőke- és pénzpiac, vállalatfinanszírozás II.), Horváth Zsolt-Kerekes Attila (GTK, Tőke- és pénzpiac, vállalatfinanszírozás III.), Kummer Krisztina (GTK, Társadalompolitika, gazdaságpolitika, pénzügypolitika II.), Rózsa Gergely (GTK, Ágazati gazdaságtanok: ipar, mezőgazdaság, kereskedelem), Sárik Ferenc (GTK, Marketing I.), illetve a helyezettek közül Baráth Andrea, valamint Kozmács István Dániel-Somodi Péter-Tóth Edit.
A Szegedi Tudományegyetem hallgatói a 2005-ös OTDK-versenyeken összesen 41 első, 51 második és 42 harmadik helyezést szereztek. A helyezések karok szerinti megoszlása következőképpen fest: TTK 50 (ebből 18 első helyezés), BTK 31 (10), JGYTFK 18 (6), ÁJTK 11 (2), ÁOK 10 (2), GTK 6 (2), GYTK 3 (1), SZÉFK 3, EFK, illetve MFK 1-1.
P. M. L.