2024. április 19., péntek English version
Archívum  --  2005  --  20. szám - 2005. november 21.  --  Egyetemi élet
ECL nyelvvizsgahely lesz az MFK-n
A Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Főiskolai Kara Hódmezővásárhely lakosai, diákok, főiskolai, egyetemi hallgatók, illetve felnőttek részére az Európai Unió tagállamai által egységesen kidolgozott ECL nyelvvizsgarendszer hivatalos és akkreditált vizsgáztatóhelye lesz 2006 februárjától. Az Európai Unió nyelveiből megszerezhető ECL bizonyítvány a nemzetközi mobilitás fokozódásával a külföldön tanulni, dolgozni vágyók, a diplomások és munkavállalók számára hamarosan az útlevél egyre fontosabb "betétlapjává" válhat. Európai uniós tagállamok 1992-ben London központtal nemzetközi konzorciumot hoztak létre, amely az Erasmus-, majd a Lingua-program támogatásával azt a feladatot vállalta, hogy egy egységes nyelvvizsgarendszert dolgoz ki az Európai Unió tagállamainak nyelvéből. A European Consortium for the Certificate of Attainment in Modern Languages elnevezésből alkotott ECL betűszóval jelölt nyelvvizsgák szakmai gondozását tagállamonként egy-egy neves egyetem, nyelviskola vállalta, amely végzi az általa képviselt nyelvből a vizsgatesztek öszszeállítását és a vizsgadolgozatok értékelését. A vizsgastandardok az EU hivatalos nyelveinek nagyobb részére már elkészültek. Jelenleg angolból, németből, magyarból mint idegen nyelvből, lengyelből, olaszból, spanyolból és szlovákból lehet ECL nyelvvizsgát tenni.

szgep_230x154.png

Címkék