2024. április 20., szombat English version
Archívum  --  2005  --  20. szám - 2005. november 21.  --  Egyetemi élet
Karsai Krisztina, a SZTE ÁJTK Büntetőjogi Tanszékének docense a zöldasztal mellett is otthonosan érzi magát: a Szegedi Kártya Klub Egyesület Tarokk Szakosztályának mesterfokú tagja, a 2001-ben megrendezett 2. Tarokk-kupa győztese, 2004-ben pedig csapatban országos bajnok. Elkötelezett hobbija iránt, így idén egyetemi kártyaklubot hívott életre Licit Akadémia néven, amely mind játéktudásától, mind katedrához viszonyított helyzetétől függetlenül mindenki számára nyitott. Három kártyajátékot tanulhatnak meg, illetve játszhatnak a klub keretein belül az érdeklődők: tarokkot, bridzset és ultit. (Utóbbi iránt, bár tradicionálisan magyar játék, eddig kicsi az érdeklődés.) Mindhárom olyan játék, amely amellett persze, hogy sok múlik a szerencsén is, szellemi kihívást jelent a játékosok számára, mert az ilyesfajta komplex ütéses kártyajátékok logikai és kombinációs készséget követelnek. A lényeg Karsai Krisztina szerint természetesen a szórakozás. Később, ha a létszám kellően felduzzad, versenyeket is szeretne szervezni a tagság számára. A Licit Akadémia a jogi kar kari társalgójából nemrég a TIK kávézójába költözött, így könnyedén megtalálhatja őket bárki, akit érdekelnek a felsorolt igényes kártyajátékok. Szerda esténként hat és nyolc között érdemes próbálkozni.

audmax1_230x154.png

Címkék