2024. április 20., szombat English version
Archívum  --  2005  --  17. szám - 2005 október 17.  --  Egyetemi élet
„REMEMBER DR. ZWEIG" címmel német nyelvű színielőadást tartanak a grazi Management on State művészei október 17-én (hétfőn) 17 órakor. Az előadás helyszíne a Zeneművészeti Főiskolai Kar kisterme (Tisza Lajos krt. 79-81.). A rendezvényt a BTK Osztrák Irodalom és Kultúra Tanszéke szervezi.

BAG KÖZSÉG ZENEI ÉLETÉT mutatja be hangverseny keretében Novák Istvánné Kepler Anna, az Ének-zene Tanszék egykori hallgatója október 17-én (hétfőn) 19 órától a JGYTFK Hattyas sor 10. szám alatti épületének 821-es termében. A műsorban közreműködnek Novák Istvánné, valamint jelenlegi és korábbi növendékei, zenekara.

A DROGPOLITIKÁRÓL SZABADON címmel rendez előadást az SZTE Társadalomtudományi Szakkollégiuma október 18-án (kedden) 16 órakor a Tanulmányi és Információs Központ 3-as szemináriumi termében. Meghívott vendégek: Sárosi Péter, a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) drogpolitikai programvezetője és Juhász Péter, a Kendermag Egyesület tagja.

MEGKEZDI MűKÖDÉSÉT a PATLIB-Központ az Egyetemi Könyvtárban. Az október 18-án (kedden) 16 órakor tartandó megnyitón beszédet mond Szabó Gábor rektor, illetve Bendzsel Miklós, a Magyar Szabadalmi Hivatal elnöke.

SZVETOSZLÁV SZTOJCSEV békéscsabai bolgár íróval beszélget Bagi Ibolya egyetemi docens a Szegedi Bolgár Kulturális Napok keretében október 18-án (kedden) 18 órától az Ifjúsági Ház Cafféban.

SASS SYLVIA LISZT-DÍJAS OPERA-ÉNEKESNŐ, érdemes művész tart mesterkurzust a SZTE Zeneművészeti Főiskolai Karon (Tisza L. krt. 79-81.) október 19-21. között (szerda-péntek). Október 20-án (csütörtökön) 17 órakor a ZFK kistermében beszélgetés az opera-énekesnővel. Beszélgetőpartner: Temesi Mária tanszékvezető egyetemi tanár, Liszt-díjas opera-énekesnő.

A II. SZEGEDI TUDOMÁNYOS DIÁKKÖRI BÖRZÉT rendezi meg október 19-én (szerdán) a Szegedi Tudományegyetem Biológus Tanszékcsoportja, a Magyar Tudományos Akadémia Szegedi Biológiai Központja és a Sófi József a Szegedi Tehetséges Biológusokért Alapítvány. A börzén a szegedi biológiai kutatások jeles képviselői tartanak előadásokat. Az előadások reggel 8 órakor kezdődnek, helyszín: az SZBK előadóterme (Szeged, Temesvári krt. 62.). 10.15-től 11 óráig Venetianer Pál akadémikus tart díszelőadást „Biológia és ideológia” címmel.

SEFT DÉLUTÁN címmel október 19-én (szerdán) bemutatkoznak az Egészségügyi Főiskolai Kar Hallgatói Információs és Tanácsadó Irodájának kortárs segítő hallgatói. A program: süteményvásár jótékonysági célból, megunt cikkek csereberéje, tanár-diák („Ti és Mi”) vetélkedő, filmvetítés, kreatív klubok. A helyszín: az EFK Temesvári körút 31. alatti épülete. A rendezvény 13 órakor kezdődik.

BOLGÁR KERTÉSZEK SZENTES KÖRNYÉKÉN címmel tart előadást Mód László (SZTE Néprajzi és Kulturális Antropológiai Tanszék) október 19-én (szerdán) 18 órától az Ifjúsági Házban.

„AZ EZOTÉRIA DISZKRÉT BÁJA – Mágia és okkultizmus a kultúrtörténész” szemével címmel tartja meg a Mindentudás Egyeteme – Szeged című sorozat harmadik előadását Szőnyi György Endre intézetvezető egyetemi tanár (SZTE BTK Angol-amerikai Intézet) október 19-én (szerdán) 18 órától a TIK-ben.

„AZ ÁLOM ÉS VALÓSÁG SZIGETE – MÁLTA” címmel tart élménybeszámolót Málta szigetéről Karancsi Zoltán (JGYTFK Földrajz Tanszék) október 19-én (szerdán) 19 órától a Tamási Áron Klubban (Boldogasszony sgt. 6.). A diavetítéssel egybekötött előadást a szegedi Dia-Lóg Klub szervezi.

TAPASZTALATI MEGFONTOLTSÁGGAL KIDOLGOZOTT SOROK. A Fosszília című irodalmi, művészeti, bölcseleti lap estje a Sárkány Klubban (Victor Hugo u. 6.) október 21-én (pénteken) 19 órától. Felolvasnak: Kiss László, Kiss Ottó, Kollár Árpád, Pap Balázs, Virág Gábor (Aaron Blumm).

HANGVERSENY DÉLIDŐBEN. Az Ének-zene Tanszék szervezésében Petr Hala (zongora) és Vladimir Richter (ének), a brnói Masaryk Egyetem docensei adnak hangversenyt cseh zeneszerzők műveiből október 24-én (hétfőn) 12 órától. Helyszín: Hattyas sor 10., 821-es terem.