2024. április 19., péntek English version
Archívum  --  2005  --  4. szám - 2005 március 7.  --  Egyetemi élet
A SZEGEDI REFORMÁTUS EGYETEMI GYÜLEKEZET filmklubot rendez március 7-én (hétfőn) 19 órakor a Kálvin tér 2. szám alatt. Az érdeklődők a „Kramer kontra Kramer” című filmet tekinthetik meg.

A TAVALY ELHUNYT KRISTÓ GYULA TÖRTÉNÉSZRE EMLÉKEZNEK a Móra Ferenc Kollégiumban március 7-én (hétfőn) 20 órától. A professzor posztumusz kiadású, román nyelven megjelent „A korai Erdély” című kötetét bemutatja Makk Ferenc és Almási Tibor (SZTE Történeti Segédtudományok Tanszék), valamint Zsoldos Attila (MTA Történettudományi Intézet).

AZ SZTE KARRIER IRODA SZERVEZÉSÉBEN egyetemi állásbörzét rendeznek március 8–9-én a Tanulmányi és Információs Központban.

A SZEGEDI TUDOMÁNYEGYETEM MEZŐGAZDASÁGI FŐISKOLAI KARÁN március 8-án (kedden) 11 órakor helyezik el az új Innovációs Központ alapkövét. Az MFK még 2003 októberében sikeresen pályázott a „Határon Átnyúló Gazdaságfejlesztés” PHARE CBC programban. Ennek eredményeként a következő hetekben megkezdődhetnek a Határ Menti Tanácsadó, Képző és Innovációs Központ kivitelezési munkálatai. Az alapkőletétel helyszíne az MFK Tanüzeme (Orosháza felé a 47-es főútvonalon haladva a Hódmezővásárhely táblától 5 kilométerre /a 195-ös kilométerkőnél/ jobbra).

LENGYEL ANDRÁS „A MÁSIK MÓRA” CÍMű KÖNYVÉT mutatják be a Móra Ferenc Múzeum dísztermében március 8-án (kedden) 16.30-kor. A szerző beszélgetőtársa Ilia Mihály lesz.

AZ SZTE ÁOK PSZICHIÁTRIAI KLINIKA „Elme mater” posztgraduális tudományos továbbképző programjának ülését rendezik meg március 9-én (szerdán) 14.30-tól az Új Klinikai Tömb földszinti tantermében (Semmelweis u. 6.). Téma: Drogproblémák – ifjúsági pszichopatológia – szociokulturális háttértényezők. Az előadó Buda Béla egyetemi tanár (Országos Addiktológiai Intézet) lesz.

BIBLIAÓRA AZ APOSTOLI HITVALLÁSRÓL (Hiszek Szentlélekben) a Szegedi Református Egyetemi Gyülekezet szervezésében március 9-én (szerdán) 19:30-tól a Kálvin tér 2. szám alatt.

ÁOK-S JEGES ESTET rendeznek március 9-én (szerdán) a Városi Műjégpályán este 20:30-tól.
A 2004/2005-ÖS TANÉV 5. RENDES KARI TANÁCSI ÜLÉSÉT tartják a BTK-n március 10-én (csütörtökön) 10 órától, a Kari Tanácsteremben. Az ülésen Berta Árpád dékán előterjeszti a 2006. szeptembertől indítandó bölcsész alapszakokkal és szakirányokkal (BA képzés) kapcsolatos javaslatot.

BEFEJEZŐDTEK A MUNKÁLATOK az ÁJTK Kari Könyvtárának helyén, így a Tisza Lajos körúti épületben megnyílhat az új hallgatói számítógépterem. A számítógéplabort ünnepélyes keretek között Szabó Imre dékán adja át március 10-én (csütörtökön) 15.30-kor.

AZ EURÓPA TANULMÁNYOK KÖZPONT által szervezett Integrációs Klub keretében S. E. Marc-André Salamin, Svájc magyarországi nagykövete tart előadást az alpesi ország és az európai integráció kapcsolatáról március 10-én (csütörtökön) 17 órától az ÁJTK JK 211-es termében.

„EXTRÉM SPORTOK RÉGEN ÉS MA” címmel rendez estet az Új Akropolisz Kulturális Közhasznú Egyesület március 10-én (csütörtökön) 19 órától a Juhász Gyula u. 36. szám alatt.

MÁRCIUS 10–13. (CSÜTÖRTÖK-VASÁRNAP) KÖZÖTT RENDEZIK MEG a Szegedi Nemzetközi Gitárfesztivált. A rendezvény nyitókoncertjén 10-én este 19.30-kor a Zeneművészeti Főiskolai Kar Fricsay termében Pavlovits Dávid, a Duo Caputo-Pompilio (I) és Pablo Marquez (AR/FR) ad koncertet. (Cikkünk a 14. oldalon.)

A SZEGEDÉRT ALAPÍTVÁNY IDEI DÍJAIT március 12-én (szombaton) este 7 órakor, ünnepi gálaműsor keretében adják át a Szegedi Nemzeti Színházban. Az alapítvány fődíját a 2005-ös évben Czúcz Ottó jogászprofesszor, az SZTE ÁJTK Munkajogi és Szociális Jogi Tanszékének egyetemi tanára kapta meg, aki jelenleg a luxemburgi székhelyű Európai Bíróság bírájaként dolgozik. A Társadalmi-állampolgári Kuratórium díjazottja Vörös László irodalomtörténész, egyetemünk nyugalmazott oktatója, a Tudományos Kuratóriumé Gábor Miklós, a GYTK Gyógyszerhatástani és Biofarmáciai Intézetének professor emeritusa, a Művészeti Kuratórium pedig Tóth Sándor szobrászművészt illette elismerésével.

MÁRCIUS 16-ÁN (SZERDÁN) ÜLÉSEZIK AZ EGÉSZSÉGÜGYI FŐISKOLAI KAR KARI TANÁCSA. Az ülés 14 órakor kezdődik a Temesvári körút 31. alatti kari épület 215-ös termében.

BIBLIAÓRA AZ APOSTOLI HITVALLÁSRÓL a Szegedi Református Egyetemi Gyülekezet szervezésében (Az egyház egy, szent) március 16-án (szerdán) 19.30-tól a Kálvin tér 2. szám alatt.

IFJÚSÁGI ISTENTISZTELETET tart a Szegedi Református Egyetemi Gyülekezet március 20-án 19.30-kor a Kálvin tér 2. szám. alatt. A téma: Ismétlés a tudás anyja – Péter második halfogása. Virágvasárnap – úrvacsoraosztás.

MÁRCIUS 21–23. KÖZÖTT (HÉTFŐ-SZERDA) SZEGED AD OTTHONT a XXVII. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Orvostudományi Szekciójának. A szekcióülésekre a keddi napon, 9 órától kerül sor.

P12501191_230x154.png

Címkék