2024. április 19., péntek English version
Archívum  --  2005  --  17. szám - 2005 október 17.  --  Egyetemi élet
Ideg és elmeorvosok tanácskoztak
Szegeden, az egyetem Tanulmányi és Információs Központjában rendezte harmincnegyedik nagygyűlését az idei esztendőben fennállásának 110. évfordulóját ünneplő Magyar Ideg- és Elmeorvosok Társasága. A szervező SZTE ÁOK Neurológiai Klinikájának professzora, Vécsei László – aki egyben a társaság elnökei is – elmondta, hasonló tanácskozást ötévente rendeznek főleg, Budapesten, most azonban Szeged adhatott otthont a háromnapos konferenciának. A csütörtökön kezdődött tanácskozáson a neurológia teljes spektrumának legfrissebb eredményeivel ismerkedhettek meg az ideg- és elmeorvosok. Előadások hangzottak el a cereo-vaszkuláris – köznapi nevén a szélütés okozta – kórképekről, melyek több százezer embert érintenek Magyarországon, a fejfájás kezeléséről – migrénes betegből is több mint egymillió van hazánkban –, a főként a fiatalabb korosztályt érintő szklerózis multiplexről, vagy az idősebbeknél megjelenő Parkinson-kórról. A professzor közölte, az előadások témájául szolgáló kórképek komoly népbetegségek, így a konferencia fő célja az volt, hogy megismertesse a legújabb eredményeket a tanácskozás több mint négyszáz résztvevőjével.