2024. április 16., kedd English version
Archívum  --  2005  --  10. szám - 2005 május 9.  --  Egyetemi élet
Maratoni buli a SZÉF-koleszban
Harmadik alkalommal rendezték meg idén a SZÉF-es Diáknapokat a Szegedi Élelmiszeripari Főiskola Kollégium úti kollégiumában. A három napos felhőtlen szórakozást nyújtó hétvége alatt számos sztárvendég lépett fel a kollégium udvarán felállított színpadon, de azért a sportversenyek sem maradhattak el.
Annak ellenére, hogy már huszonkét éve Szegeden élek, elég sokáig kellett böngésznem a térképet, ahhoz, hogy végre rátaláljak a Kollégium útra, és megnézzem, hogy is juthatok ki az idei SZÉF-es Diáknapokra. Miután megtaláltam a helyszínt, és láttam mennyire távol fekszik a város központjától, valamint a többi egyetemi épülettől, gondoltam is magamban, hogy ide biztosan nem fog kijönni a zajkommandó, azért hogy csendre intse a szórakozni vágyó fiatalokat. Ennek ellenére szombat délelőtti látogatásom során meglepő csöndet, és annál kevesebb, lézengő hallgatót láttam. Ennek ellenére korántsem a hangulattal volt gond, hanem én hibáztam, mivel azt hittem, hogy a csütörtöki SZOTE-s nyitó buli, valamint a pénteki sportelődöntők, illetve koncertek után, szombat délelőtt tíz óra környékén több embert látok majd a kolesz udvarán. Miután azonban Karai Gábor, a korábbi Sporthétvége jogutódjaként működő rendezvény egyik főszervezője elmondta, hogy a Sugarloaf, Ganxta Zolee és a Kartell, valamint a Rádió 88 lemezlovasa, Patkós Attila hajnali fél ötig húzta a talpalávalót, annak a mintegy ezer főnek, aki kifulladásig bulizott, már letisztult előttem a kép. Az est főszereplői délelőtti látogatásomkor még jól megérdemelt pihenőjüket töltötték, így el is határoztam, hogy később még visszatérek a Kollégium útra. Délután fél három fele már érezhetően többen járkáltak az udvaron, a bográcsokban rotyogott a marhapörkölt, jól fogyott a korsónként 100 forintért kínált csapolt sör is, emellett egyesek az „elégtétel lehetőségére”, azaz a tanár-diák focimeccsre készültek, míg mások íjásztudásukon próbáltak csiszolgatni több-kevesebb sikerrel. A legtöbben azonban szombaton is az esti koncertekre látogattak ki, amikor a Sugarloaf és Ganxtáék helyett Jamie Winchester, valamint a Sun City gondoskodott arról, hogy a buli megint hajnalig tartson, és, hogy a kolesz lakói vasárnap is olyan későn ébredjenek, mint tették azt egy nappal korábban.
D. T.