2024. április 25., csütörtök English version
Archívum  --  2005  --  10. szám - 2005 május 9.  --  Egyetemi élet
Megszületett a juttatási megállapodás
2000-ben szabályozták törvényileg a Szegedi Tudományegyetem integrációját, az integrált egyetem valamennyi közalkalmazottjára vonatkozó Kollektív Szerződést (KSZ) pedig 2004 júniusában írták alá. Ennek VII. fejezete tartalmazza a béren kívüli és egyéb juttatásokat, s rendelkezik az éves Juttatási Megállapodásról. A Szegedi Tudományegyetem történetében idén került sor először éves Juttatási Megállapodás megkötésére. A megállapodás többfordulós egyeztetés és tárgyalás eredményeként jött létre az Egyetemi Érdekegyeztető Tanács 2005. április 4-i ülésén. A megállapodás célja, hogy rögzítse a KSZ VII. fejezetében megállapított, igénybe vehető juttatások mértékét. Meskó Eszter, az SZTE Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezetének elnöke a Juttatási Megállapodás jelentőségét abban látja, hogy először született egy dokumentum, mely munkahelyi egységtől függetlenül minden közalkalmazott számára egységes és igazságos juttatásokat biztosít, s ez külön rovatban jelenik meg az egyetem éves költségvetésében. Ez utóbbit az Egyetemi Tanács 2005. március 21-én elfogadott költségvetése garantálja.
Az egységes és igazságos juttatások irányába történő elmozdulást a banki átutalási költségek részleges (2000 forint összegű) megtérítése jelenti. Az étkezési támogatás mellett ez az a juttatás, mely az egyetem valamennyi közalkalmazottjának jár. A Kollektív Szerződésben felsorolt egyéb, béren kívüli juttatások (közlekedési támogatás, munkaruha-juttatás, egészségügyi, jóléti, illetve pihenést támogató juttatások, stb.) adása a szervezeti egységek költségvetése, gyakorlata szerint történik. A tárgyaló felek ugyanakkor egyetértettek abban, hogy a KSZ VII. részében szabályozott béren kívüli és egyéb juttatások valamennyi munkavállaló számára történő biztosítása csak fokozatosan, több lépésben valósítható meg.

Címkék