2015. szeptember 2., szerda English version
Archívum  --  2005  --  20. szám - 2005. november 21.  --  Egyetemi élet
Nyelvészdoktoranduszok konferenciája
A Szegedi Tudományegyetem Nyelvtudományi Doktori Iskolája és a Szegedi Akadémiai Bizottság Nyelvtudományi Munkabizottsága újra megrendezte 2005. november 18–19-én a Nyelvészdoktoranduszok 9. Országos Konferenciáját. A konferencia az országban szinte egyedülálló, hiszen alig van olyan tudományág, amelyben a doktori iskolák hallgatóinak és fiatal kutatóinak lehetőségük nyílik arra, hogy évente bemutassák kutatásaik legfrissebb eredményeit. A konferenciára 29 előadó érkezett az ország négy nyelvtudományi doktori iskolájának képviseletében. Magyar és idegen nyelvi témák, leíró, történeti, számítógépes és alkalmazott nyelvészeti tárgykörök váltogatták egymást a magyarul megtartott előadások során. A konferenciát idén már a kilencedik alkalommal rendezték meg, és ebben az évben is rendkívül nagy érdeklődés kísérte mind a doktoranduszok, mind pedig oktatóik és a Nyelvtudományi Intézet kutatói részéről. A konferencia a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karának anyagi támogatásával jött létre, amely az idén megnyitott konferenciatermében adott helyett számára.

Címkék

Legújabb híreink

• STARTPLEINAIR 2015 Nemzetközi Alkotótelep Zárókiállítás
    július 23. - szeptember 13.
  • Beiratkozás
  • Kompetencia felmérés
    augusztus 31. - szeptember 04.
  • Erasmus ösztöndíjas hallgatók orientációs hete
  • BTK tanévnyitó és I. évfolyamos eskütétel
    szeptember 02.