2024. április 26., péntek English version
Archívum  --  2005  --  5. szám - 2005 március 21.  --  Irodalom
Megalakult a Lednitzky Péter Alapítvány
A Csongrád Megyei Kereskedelmi és Iparkamara, valamint négy magánszemély alapítványt hozott létre Lednitzky Péter emlékére, az ismert szegedi üzletember halálának egy éves évfordulóján, február 20-án. Az alapítók között szerepel Szeri István, barát és üzlettárs, Dlusztus Imre, gyermekkori barát, Lednitzky András, a névadó testvére, és Piller Gábor, Lednitzky Péter munkatársa. Mint azt Szeri István lapunknak elmondta, Lednitzky Péter két dologra volt igazán büszke, a szegediségére és az iskoláira, melyeket Szegeden végzett. Ezen oknál fogva az alapítók úgy döntöttek, az tükrözi legjobban Lednitzky Péter szellemiségét, ha olyan alapítványt hívnak életre, amely azt a szegedi diákot jutalmazza, aki az adott évben legtöbbet tesz a város nemzetközi elismertségének a növelésében. Minden novemberben eljuttanak egy kérdőívet a város iskoláiba, beleértve mind az általános, mind a középiskolákat és egyetemeket, hogy jelöljenek ki az intézmény diákjai közül valakit, aki megfelel ezeknek az elvárásoknak. A díjazásról, melyet az alapítvány tőkeösszegének kamatából fedeznek, a kuratóriuma dönt majd. Az alapítvány egyébként nyitott, bárki támogatását szívesen fogadják, hangsúlyozta Szeri István.

GYTK1_230x154.png

Címkék