2024. április 25., csütörtök English version

Archívum  --  2005  --  5. szám - 2005 március 21.
5. szám - 2005 március 21.
Hangsúly
2008. augusztus 04.
Az utóbbi években az ország megyei lapjainak biztos és olcsó témát jelentett a konferenciaközpontok építése, hiszen szinte minden megyei jogú város bedobta a tétet, néhány új termet, esetleg egész komplexumot a vastag pénztárcájú, hivatalos költekezőkért vívott partiba. A városatyák retorikájában pedig (néhol meglepően) új értelmet kapott a konferenciaváros kifejezés. Eheti Hangsúly rovatunk annak járt utána, miért jó nekünk, ha nyakkendős, laptopos figurák torlaszolják el előttünk a forgóajtót.
Katedra
2008. augusztus 04.
„Nagyon meghatározó, hogy egyetemista korban milyen élmények érik az embert, hiszen ekkor a legfogékonyabb: már felnőtt fejjel gondolkodik, de még hiányoznak a gyakorlati tapasztalatai. Ekkor lenne a legnagyobb szüksége a jól működő közösségre, elsősorban a szoros és aktív diák-diák kapcsolatokra. Erre építve lehetne aztán elmélyültebb tanár-diák kapcsolatot kialakítani" – véli a JGYTFK Magyar Irodalom Tanszékének oktatója.
Irodalom
Gyümölcsök
Monitor
2008. augusztus 25.
Március elején két újabb rádióállomás kezdte meg a sugárzást városunkban. A főleg az Északi városrészben, Tarjánban, Felsővároson, valamint Makkosházán fogható Rádió Mi elsődleges feladatának Szeged civil szervezeteinek bemutatását, valamint az önmegvalósítást tekinti, míg a Rádió E megalkotói egy igazán újszerű kezdeményezésbe fogtak, hiszen az Internet segítségével próbálják meg eljuttatni a legfontosabb híreket, valamint a legújabb zenéket hallgatóikhoz.
Fókusz
„Nagyon hiányzik az egyetem! Annak idején az ember persze morgott néha, mikor átcsapni készültek a feje felett a hullámok, s egyéb elfoglaltságai mellett előadásaira és egyetemi teendőire is készülnie kellett. Ilyenkor elgondolkodtam, jó helyen vagyok-e a világban, de most, visszatekintve erre az időszakra elmondhatom, óriási élményt jelentett számomra a fiatalokkal, a jogászok újabb és újabb nemzedékeivel való találkozás" – nyilatkozta lapunknak az Európai Unió Elsőfokú Bíróságának magyar bírája.
2008. augusztus 01.
2008. augusztus 25.
2008. augusztus 04.
Kemény Dénes már 1997 óta irányítja a magyar férfi vízilabda válogatottat. Az eltelt több mint nyolc évben nemzeti együttesünk számos szép sikert ért el. A csapat a júliusi, montreali világbajnokságra is esélyesként utazik. A felkészülés jegyében a több újonccal kiegészült olimpiai bajnok együttes három napig Hódmezővásárhelyen gyakorolt. A szövetségi kapitány készséggel osztotta meg tapasztalatait lapunkkal.
Egyetemi élet
2008. augusztus 04.
Új helyszínen, a Tanulmányi és Információs Központ épületében rendezte meg az SZTE Karrier Iroda a már hagyománynak számító Állásbörzét március 8-án és 9-edikén. A munkábaállás előtt álló végzősök és az előrelátó alsóbb évesek számos cég képviselőjével találkozhattak, szemináriumokon vehettek részt, és szerencsés esetben akár állást is találhattak a fehér pavilonok között.
2008. augusztus 04.
Az SZTE március 21-23-án rendezi meg a XXVII. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Orvostudományi Szekcióját, amelyen Magyarország minden felsőoktatási intézménye részt vesz.
A „Határon Átnyúló Gazdaságfejlesztés” Phare CBC programban sikeresen pályázott a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Főiskolai Kara. A vásárhelyi intézmény tanüzemének területén most 140 millió forintból Innovációs Központ épül, melynek alapkövét március nyolcadikán helyezték el.
Lapjárás
Ajánló
2008. augusztus 04.
Az ügynök élete, Budapest retro – dokumentumfilmek, mégis ismertek. És főként az ennek a műfajnak oly szenvedélyesen ellenállni képes generáció nézte meg ezeket, mint a tizen- és huszonévesek. Papp Gábor Zsigmonddal, ezek és sok más dokumentumfilm rendezőjével beszélgettünk a tényekről és a fikcióról, illetve az ítélkezésről.
Kultúra
2008. augusztus 04.
A másik Móra – nyilvánvalóan provokatív cím, a szerző szándéka, hogy az írót a hagyományos Móra-képtől: a gyermekkönyv-író, anekdotázó, következetlen, sőt, bizonyos időszakban politikai árulónak tekintett, kicsit hazudós Mórától eltérően mutassa be. A szabadkőművességtől egészen az idősödő Móra késői szerelméig, amely egyáltalán nem illik a hagyományos képbe – ez az a másik Móra.
Felsőfok
2008. augusztus 04.
Tizenhat egyetem és főiskola vezetője és az oktatási miniszter szerdán, a Budapesti Gazdasági Főiskolán írta alá a felsőoktatási magánbefektetői beruházási programról szóló megállapodásokat. Az SZTE-n így 6,4 milliárd forintos fejlesztési program indulhat el.
Riport
Nem hiszem, hogy össze tudnám számolni, hány fesztiválon vettem részt az utóbbi hat-nyolc évben - akarva vagy akaratlan. Hány olyan hétvége volt, amit úgy vártam, mint kiscsoportos a télapót, és mennyi olyan sátorban ültem, amiről csak menet közben derült ki számomra, hogy valamilyen fesztiválnak a részese!

P1250119_230x154.png