2024. április 26., péntek English version
Energia és egészség
Fejlesztések a Sebészeti Klinikán
Címkék: Egyetemi Élet
Az EDF Ener­gia Hun­garia Kft. 10 mil­lió fo­rin­tos ado­má­nya tet­te le­he­tő­vé az SZTE Se­bé­sze­ti Kli­ni­ka ötö­dik mű­tő­jé­nek és in­ten­zív osz­tá­lyá­nak kli­ma­tizálását. Láz­ár Györ­gy egye­te­mi ta­nár, a kli­ni­ka ve­ze­tő­je a be­ru­há­zás szep­tem­ber 21-i át­adá­sa­kor el­mond­ta, az ener­ge­ti­kai cég tá­mo­ga­tá­sá­nak kö­szön­he­tő­en im­már az in­téz­mény ös­­szes mű­tő­je kli­ma­tizált, s a hat­ágyas in­ten­zív osz­tá­lyon is kor­sze­rű és ta­ka­ré­kos rend­szer biz­to­sít­ja a hű­té­sét. A fej­lesz­tés nemcsak a dol­go­zók és a pá­ci­en­sek kom­fort­ját nö­ve­li, hanem az el­lá­tás biz­ton­sá­gát is ja­vít­ja. A sze­ge­di egész­ség­ügyi in­teg­rá­ci­ót kö­ve­tő­en két rész­le­gen mű­kö­dő száz­har­minc ágyas kli­ni­kán éven­te több mint négy­ezer mű­té­tet vé­gez­nek el.
Christophe Espert, a vil­la­mos­ener­gia-ke­res­ke­dő cég ügy­ve­ze­tő igaz­ga­tó­ja el­mond­ta, az EDF Ener­gia Hun­garia Kft. szá­má­ra a most el­ké­szült be­ru­há­zás a har­ma­dik prog­ram, amely­ben öt­vöz­ték a tár­sa­dal­mi fe­le­lős­ség­vál­la­lást és az ener­gia­ha­té­kony­sá­got. Ta­valy a bé­kés­csa­bai Réthy Pál Kór­ház és Ren­de­lő­in­té­zet köz­pon­ti kli­ma­tizáló rend­sze­ré­nek fel­újí­tá­sát fi­nan­szí­roz­ták, idén nyá­ron pe­dig az SZTE Gyer­mek­gyógy­ásza­ti Kli­ni­ka hű­té­si rend­sze­ré­nek ki­ala­kí­tá­sát tá­mo­gat­ták 20 mil­lió fo­rint­tal.