2024. április 19., péntek English version
Archívum  --  2006  --  3. szám - 2006. februás 20.  --  Egyetemi élet
Február 27-én alakul meg a Gazdasági Tanács
Február 27-én alakul meg a Szegedi Tudományegyetem Gazdasági Tanácsa. A testület segíti a szenátus – leánykori nevén az egyetemi tanács – döntéseinek előkészítését többek között a költségvetéssel, az intézményfejlesztési tervvel, az ingatlanvagyon hasznosításával, gazdálkodó szerv alapításával, hitelfelvétellel vagy a felsőoktatási intézmény szervezeti egységeinek létesítésével kapcsolatos kérdésekben; illetve évente legalább kétszer értékeli az egyetem gazdálkodását.
A kilenctagú döntés-előkészítő testület tagja hivatalból az egyetem rektora és gazdasági főigazgatója. Magyar Bálint oktatási miniszter a tanácsba – mint azt már korábban bejelentette – Kertesi Gábor közgazdászt, Monok István irodalomtörténészt és Széles Gábor vállalkozót jelölte. Az egyetem delegáltjai: Dervarics Attila, a Démász Rt. korábbi elnök-vezérigazgatója, az EDF Magyarország Kft. főtanácsadója, az SZTE Társadalmi Tanácsának elnöke, Rácz Béla, az SZTE stratégiai rektorhelyettese, a Természettudományi Kar Optikai és Kvantumelektronikai Tanszékének professzora és Vécsei László akadémikus, az SZTE ÁOK Neurológiai Klinikájának vezetője. A hallgatók Mák Balázst, az Egyetemi Hallgatói Önkormányzat korábbi elnökét jelölik a Gazdasági Tanácsba. A testület tagjai nem visszahívhatók és nem utasíthatók, megbízatásuk öt évre szól.