2024. május 4., szombat English version
Archívum  --  2009  --  6. szám - 2009. április 6.  --  Egyetemi élet
Jog­hall­ga­tók si­ke­re a lyo­ni egye­te­men
Címkék: Egyetemi élet
Ötö­dik he­lye­zést ért el az SZTE Ál­lam- és Jog­tu­do­má­nyi Kar csa­pa­ta a Habeas Cor­pus nem­zet­kö­zi em­be­ri jo­gi per­be­széd­ver­se­nyen. A Jean Moulin Lyon Egye­tem ál­tal 2009. már­ci­us 8-13. kö­zött meg­ren­de­zett meg­mé­ret­te­té­sen tíz csa­pat vett részt. Koszteczky Esz­ter, Majsa Ág­nes, Sza­bó Kin­ga és Her­czeg Ilo­na ne­gyed­éves jo­gász­hall­ga­tók­nak az öt fran­cia és to­váb­bi négy kül­föl­di csa­pat­hoz ha­son­ló­an az Eu­ró­pai Bí­ró­ság jog­gya­kor­la­tá­val ös­­sze­füg­gés­ben kel­lett fel­ada­to­kat meg­ol­da­ni­uk. Az SZTE Eu­ró­pa-ta­nul­má­nyok Köz­pont Eu­ró­pa-jo­gi mas­ter kép­zé­sén el­ső­éves hall­ga­tó­kat Lau­re­line Con­g­nard és Chris­tine Simonart ké­szí­tet­te fel. A sze­ge­di­ek kö­zül ki­emel­ke­dő tel­je­sít­ményt nyúj­tott Sza­bó Kin­ga, aki el­nyer­te a leg­jobb szó­nok­nak já­ró kü­lön­dí­jat.