2024. május 5., vasárnap English version
Archívum  --  2008  --  11. szám - 2008. szeptember 29.  --  Egyetemi élet
Korszerű agrárképzés Kirgizisz-tánban az MGK szakembereivel
Az SZTE Mezőgazdasági Kara is részt vesz abban a Tempus-projektben, amelynek célja, hogy megteremtse és folyamatosan biztosítsa az agrártudományi BSc-képzés feltételeit Kirgizisztánban. A munka természetesen a hódmezővásárhelyi székhelyű kar uniós oktatási koncepciójának adaptálását is jelenti. Szűcsné Péter Judit egyetemi tanár (SZTE MGK Takarmányozástani és Műszaki Intézet), a projekt magyar koordinátora vezetésével a kar feladata – egy spanyol, egy német és egy osztrák egyetem szakembereivel közösen – Kirgizisztán két legnagyobb állami egyetemén a bolognai rendszerű agrárképzés tananyagának, tantervének, technikai és adminisztratív feltételeinek megteremtése, az oktatók nyelvi és szakmai felkészítése. A kirgizisztáni felsőoktatási intézményekben a képzés tervek szerinti  beindításáról szeptember 15-től tanácskozáson vett részt a projekt valamennyi részt vevő egyetemének vezetője.