2024. május 5., vasárnap English version
Archívum  --  2008  --  11. szám - 2008. szeptember 29.  --  Egyetemi élet
A legkorszerűbb technológiával ismerkednek a szegedi mérnökhallgatók

Hodúr Cecília dékánhelyettes mutatta be a Mérnöki Kart.

A Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Kara hagyományosan nagy hangsúlyt fektet a hallgatók gyakorlatorientált képzésére. Ennek egyik eleme a legmodernebb technológiát alkalmazó vállalkozásokkal való szoros együttműködés. A szegmensében vezetőnek számító svéd SKF szegedi képviseletével évek óta tart a szakmai kapcsolat. Ennek keretében  szeptember 25-én a kar és a szegedi vállalkozás közös műszaki napot rendezett, melyet az MK részéről Mészáros György főiskolai docens koordinált. Ezen a legújabb technológiájukat mutatták be olyan élenjáró nemzetközi cégek, mint az ESAB, az ALUP vagy a Siemens. A résztvevők a legkorszerűbb költség- és energiatakarékos műszaki megoldásokkal ismerkedhettek meg a csapágyazás, az infratechnika, a hegesztéstechnológia és a villamosmotorok területén. Elvi megállapodás született arról, hogy a svéd ESAB a jövőben bekapcsolódik a szegedi műszaki képzésbe: oktatási segédanyagokat biztosítanak és bemutatókat tartanak a kar hallgatói és oktatói számára a legkorszerűbb technikai megoldásokról. Az együttműködési megállapodást várhatóan októberben írja alá a vállalat és a kar vezetése.