A vidám hangulatot elsősorban a változatos programok biztosították. A szervezők lehetővé tették, hogy a gyerekek külön kis asztaloknál kézműves-foglalkozáson vehessenek részt, és a festésen, rajzoláson kívül könyvjelzőt, asztaldíszt vagy társasjátékot készíthessenek, de a karácsonnyal, valamint a Mikulás-nappal kapcsolatos pár perces diafilmeket is nézhettek, melyek által megidézhették az ünnepváráshoz fűződő emlékeiket. A „mozizás” után pedig az apróságoknak lehetőségük volt megszerkeszteni saját könyvüket a „Mikulás Könyvgyárban”. A Hógolyóról, a jegesmedvebocsról szóló mesét maguk állíthatták össze, oldalról oldalra, a különböző színű, számozott lapok segítségével.
 |
Az ajándékosztás öröme a TIK-ben. Fotó: Segesvári Csaba
|
A gyerekek a sok szórakoztató játék mellett megtekinthették a „Kópé” rajzpályázatra küldött alkotásaikat, melyen „Aprónép”, „Manó” és „Törpe” kategóriában lehetett versenyezni a KÓPÉ Fajáték által felajánlott értékes ajándékcsomagokért. Az eredményhirdetésre a rendezvényen került sor, ahol azoknak sem kellett szomorkodniuk, akik nem nyertek díjat, hiszen a programok szervezői mindenkinek készítettek névre szóló oklevelet, és ezeket személyesen a Mikulástól vehették át a gyerekek. A mulatságon természetesen a zene sem maradhatott el. A Rénszarvas Band által játszott dalok csak fokozták a jókedvet, mivel az együttes közös tapsolással, táncolással, vonatozással, lelkesen bevonta a kicsiket a szereplésbe. „Hull a pelyhes fehér hó, jöjj el, kedves télapó” – énekelték boldogan a gyerekek a Mikulásra várva, aki nem sokkal ezután meg is érkezett a nekik szánt ajándékokkal, és még arra is volt ideje, hogy fényképet készítsen velük.
Amint arról az SZTE Alma Mater munkatársai beszámoltak, a Mikulás-napra több mint kétszázhetven kisgyerek regisztrált, így a vendégek száma a szülőkkel együtt az ötszáz főt is meghaladta. Hozzátették, hogy a rendezvény elsődleges célja olyan családi program szervezése a tagok számára, ahol a csemetéké a főszerep, azáltal, hogy aktívan részt tudnak venni az elsődlegesen számukra összeállított programokban, illetve a szülőknek is lehetőséget biztosít, egykori diáktársaikkal való újbóli találkozásra, beszélgetésre.
Az Alma Mater nemcsak a Mikulás-nap megünneplésével kedveskedik a kicsiknek, hiszen kézművesprogramokat, kiállításokat, vadasparki, füvészkerti sétákat, továbbá Alma Mater Napot is szervez, melyekre az egész családot szeretettel várják. Ezek az események kiváló alkalmat teremtenek, hogy a szülők együtt játszhassanak, kikapcsolódhassanak gyermekeikkel.
December 4-én a TIK helyet adott egy másik Mikulás-rendezvénynek is, amit a Szegedi Tudományegyetem és a Rotaract Club Szeged közösen szervezett, közel négyszáz sérült és hátrányos helyzetű gyermeknek. „A Rotaract egy fiatalokból álló jótékonysági szervezet, mely évente huszonöt projektet valósít meg. Ezek célja, hogy hátrányos helyzetű, fogyatékkal élő fiatalokat, illetve gyerekeket segítsünk” – mondta
Varga Petra, a Rotaract Club szegedi titkára. A Mikulás-napon közel egyórás színvonalas, vidám zenei műsorral készültek a szervezők, hogy szórakoztassák a vendégeket. Az előadáson a Szegedi Egyetemi Színpad, az Universitas Szimfonikus Zenekar egy duója, valamint
Székely Erika és csapata működött közre, melynek zárásaként a gyerekek átvehették ajándékcsomagjaikat a Mikulástól. A programok sok kisgyerek arcára csaltak mosolyt, ami egyértelműen bizonyítja a rendezvények fontosságát és sikerességét.
Dudás Szilvia