2024. április 19., péntek English version
Archívum  --  2009  --  13. szám - 2009. december 7.  --  Egyetemi élet
„Nem dip­lo­ma­gyár va­gyunk”
„Egy egye­tem si­ke­res­sé­ge nem­csak a ta­nul­má­nyi ver­se­nyek ered­mé­nye­i­ben mér­he­tő“ – hang­sú­lyoz­ta Badó At­ti­la hall­ga­tói és köz­kap­cso­la­ti rek­torhe­lyettes de­cem­ber 3-án, az SZTE Hall­ga­tói Díj­áta­dó Ün­nep­sé­gen tar­tott üd­vöz­lő be­szé­dé­ben.
Címkék: Egyetemi Élet
S va­ló igaz – az SZTE-nek szá­mos olyan hall­ga­tó­ja van, akik más té­ren is ki­emel­ke­dő tel­je­sít­ményt nyúj­ta­nak. A csü­tör­tök es­ti gá­lán ők vol­tak a kö­zép­pontban: a Kul­tu­rá­lis Iro­da ál­tal szer­ve­zett hall­ga­tói ver­se­nyek dí­ja­zott­jai ve­het­ték át a jól meg­ér­de­melt ju­tal­mat, va­la­mint az es­te fo­lya­mán sor ke­rült többek közt a Szent-Györ­gyi Al­bert-ösz­tön­dí­jak, a Sófi Ösz­tön­díj kü­lön­dí­jai, az Egye­te­mi Te­het­ség­gon­do­zó Sport- és Dok­toran­dusz-ösztöndí­jak át­adá­sá­ra is.
diplomagyar2
Korcsmáros Réka, a zenei verseny egyik díjazottja Badó Attila rektorhelyettessel. Fo­tó: Gémes Sándor
Év­ről év­re na­gyobb az ér­dek­lő­dés a kü­lön­bö­ző hall­ga­tói ver­se­nyek iránt – nem cso­da, ha év­ről év­re több dí­jat kell ki­osz­ta­ni az ar­ra ér­de­me­sek kö­zött. Badó At­ti­la úgy vé­li, a Kul­tu­rá­lis Iro­da te­vé­keny­sé­ge, a Te­het­ség­ta­nács mű­kö­dé­se és per­sze a hall­ga­tók ak­ti­vi­tá­sa te­szi le­he­tő­vé azt, hogy a kü­lön­bö­ző ver­se­nyek so­rán meg­mu­tat­koz­zon a te­het­sé­gük. A dí­ja­zot­tak mél­tó ün­nep­ség ke­re­te­in be­lül ve­het­ték át jól meg­ér­de­melt ju­tal­mu­kat.
A fel­eme­lő ese­mény­re de­cem­ber 3-án es­te ke­rült sor a Jó­zsef At­ti­la Ta­nul­má­nyi és In­for­má­ci­ós Köz­pont kong­res­­szu­si ter­mé­ben, ahol szép­szá­mú kö­zön­ség gyűlt ös­­sze – dí­ja­zot­tak, hoz­zá­tar­to­zók és ven­dé­gek egy­aránt. A díj­ki­osz­tó gá­la a Sze­ge­di Egye­te­mi Ének­kar mű­so­rá­val kez­dő­dött, akik Szász Krisz­ti­na és Kohlmann Pé­ter ve­zény­le­té­vel egy­há­zi kó­rus­mű­ve­ket, nép­dal­fel­dol­go­zá­so­kat és ka­rá­cso­nyi dal­la­mo­kat ad­tak elő. Az es­tet Badó At­ti­la nyi­tot­ta meg, aki hang­sú­lyoz­ta: azt, hogy az egye­tem nem csu­pán dip­lo­ma­gyár, ha­nem az a hely, ahol a jö­vő ér­tel­mi­sé­ge for­má­ló­dik, mi sem bi­zo­nyít­ja ezt job­ban, mint a kü­lön­bö­ző mű­vé­sze­ti és sport­ver­se­nye­ken el­ért ki­ma­gas­ló ered­mé­nyek.
Az Egye­te­mi Sza­va­ló­ver­se­nyen I. he­lye­zést ért el Kiss Ber­na­dett (JGYPK I. MA évf. ének-ze­ne), II. he­lye­zést Soós Eni­kő (BTK III. évf. mag­yar-an­gol-kom­mu­niká­ció), III. he­lye­zést pe­dig Ta­kács Ro­land (MK III. évf. gaz­da­ság- és vi­dék­fej­lesz­té­si ag­rár­mér­nök). Ju­ta­lom­ban ré­sze­sült Ka­zin­czy Fe­renc (GYTK IV. évf. gyógy­sze­rész) és Tóth Ta­más (TTIK bi­o­ló­gia).
Az Egye­te­mi Ze­nei Ver­seny dí­ja­zott­jai a kö­vet­ke­zők vol­tak: ko­moly­ze­nei ka­te­gó­ri­á­ban I. he­lye­zést ért el a Ká­vé Kvar­tett /Fejér Fe­renc brá­csa (TTIK VI. évf. mű­sza­ki in­for­ma­ti­ka), Széll Ju­dit he­ge­dű (BTK III. évf. ma­gyar-fran­cia), Sza­lai Ju­dit, Fü­löp Vik­tor oboa (ÁOK III. évf.)/, II. he­lye­zést Kar­sai Dá­vid he­ge­dűn (TTIK III. évf. ma­te­ma­ti­ka), és III. he­lye­zést Har­kai Csil­la ma­gán­ének­kel (ÁJTK II. évf. jo­gász). Zon­go­ra­já­té­ká­ért ju­tal­mat ka­pott Szénási Rá­hel (TTIK I. évf. fi­zi­ka).
Nép­ze­ne ka­te­gó­ri­á­ban I. lett Szűcs Szi­lárd (ÁOK II. évf. ál­ta­lá­nos or­vos), aki né­pi du­dán ját­szott, kí­sé­rő­je a kob­zon játszó Szűcs Bá­lint, a Ságvári End­re Gim­ná­zi­um ta­nu­ló­ja volt. II. he­lye­zést ért el Kiss Iván Ág­nes nép­dal­ének­lés­sel (BTK III. évf. ger­ma­nisz­ti­ka), a III. he­lye­zést pe­dig meg­osz­tot­ta Sza­bó Be­á­ta Tün­de (TTIK II. évf. ma­te­ma­ti­ka), aki te­ke­rő­lan­ton ját­szott, va­la­mint Korcs­má­ros Ré­ka (TTIK V. évf. geo­grá­fus) nép­dal­éne­kes.
Jazz, mu­si­cal, san­zon ka­te­gó­ri­á­ban két dí­jat osz­tot­tak ki: I. he­lye­zést ért el Stay­er Edgar (ÁJTK I. évf. jo­gász), II. he­lye­zést pe­dig Tandi Fló­ra (ÁJTK III. évf. jo­gász).
A vers­pá­lyá­za­ton a do­bo­gó­sok: I. he­lye­zett Sza­bó Pál (BTK PhD III. évf. medievisztika), II. hely Benyó Ger­gely (BTK V. évf. ré­gé­szet – III. évf. drá­ma- és szín­ház­tör­té­net spec.), III. hely Garaczi Zol­tán (BTK II. évf. tör­té­ne­lem-an­gol).
Az ün­nep­ség so­rán nem­csak a ver­se­nyek ered­mény­hir­de­té­sé­re, ha­nem ösz­tön­dí­jak át­adá­sá­ra is sor ke­rült. A Sófi- és Szent-Györ­gyi Al­bert ösz­tön­díj mel­lett átadták az Egye­te­mi Te­het­ség­gon­do­zó Dok­toran­dusz-, Egye­te­mi Te­het­ség­gon­do­zó Sport­ösz­tön­díjakat, va­la­mint a Jó ta­nu­ló – jó spor­to­ló dí­jakat is.
Az SZTE Sófi Ösz­tön­díj kü­lön­dí­ja­sai let­tek: Éger­há­zi Lil­la (TTIK V. évf. geo­grá­fus), Már­kus Ró­bert (ge­ne­ti­kus, MTA, Sze­ge­di Bi­o­ló­gi­ai Köz­pont, Ge­ne­ti­kai In­té­zet), Mucsi Ger­gő (ZMK V. évf. ütő­hang­szer­mű­vész, ta­nár sza­k), Ördög-Deák And­rea (ÁJTK V. évf. jo­gász) és Var­ga Zol­tán (ÁOK VI. évf. or­vos).
A Szent-Györ­gyi Al­bert-ösz­tön­dí­jat Bódi Ni­ko­lett (TTIK PhD I. évf. Bi­o­ló­gia Dok­to­ri Is­ko­la), Bor­da Ber­na­dett (ÁOK PhD I. évf. Kli­ni­kai Or­vos­tu­do­mány Dok­to­ri Is­ko­la), Gel­lér­fi Ger­gő (BTK IV. évf. in­for­ma­ti­kus könyv­tá­ros – la­tin) és Kon­koly Ma­ri­an­na (MGK IV. évf. me­ző­gaz­da­sá­gi mér­nök) ve­het­ték át.

Tóth Ilona