2024. április 19., péntek English version
Archívum  --  2009  --  9. szám - 2009. szeptember 28.  --  Egyetemi élet
Szo­ci­o­ló­gus­ta­lál­ko­zó Algyőn
Címkék: Egyetemi Élet

A ko­lozs­vá­ri Babes-Bolyai Tu­do­mány­egye­tem Szo­ci­o­ló­gi­ai Kar és a sze­ge­di böl­csész­kar Szo­ci­o­ló­gia Tan­szé­ke há­romna­pos kö­zös ren­dez­vé­nyét tar­tot­ták szep­tem­ber 18. és 20. kö­zött Algyőn. Két kö­tet­le­nebb nap zár­ta köz­re a szom­ba­ti tu­do­má­nyos, elő­adá­sok­kal, meg­be­szé­lé­sek­kel te­li mun­ka­ülést, melyen Csernus Sándor, az SZTE-BTK dékánja is részt vett. Ezt a na­pot Pi­ri Jó­zsef, Algyő pol­gár­mes­te­re „A köz­ség­fej­lesz­tés, a kis­tér­ség, az ön­kor­mány­zat” cí­mű elő­adá­sa nyi­tot­ta, majd Pe­tő Klá­ra, a mun­ka­ügyi köz­pont ma­kói ki­ren­delt­sé­gé­nek ve­ze­tő­je be­szélt a ré­gió és a ma­kói kis­tér­ség mun­ka­erő pi­a­ci hely­ze­té­ről, vé­gül a sort Csányi Lász­ló, Móra­halom al­pol­gár­mes­te­re „Mórahalom és a Ho­mok­há­ti Kis­tér­ség” cí­mű elő­adá­sa zár­ta.
A fi­nom ebéd után Janc­sák Csa­ba az EIKKA If­jú­ság­ku­ta­tó Köz­pon­tot, míg Nagy Gá­bor Dá­ni­el a DARTKE-t mu­tat­ta be. Ké­sőbb a két tan­szék­ve­ze­tő be­szá­mo­ló­ja kö­vet­ke­zett – előbb a ro­má­ni­ai Mag­yari Ti­va­dar pro­rek­tor, utá­na Feleky Gá­bor – a szo­ci­o­ló­gi­ai kép­zés­ről, a tu­do­má­nyos ku­ta­tás hely­ze­té­ről, táv­la­ti ter­vek­ről. A nagy­sze­rű ese­ményt be­ár­nyé­kol­ta Gá­bor Kál­mán szo­ci­o­ló­gus hir­te­len ha­lá­la. Ám ez a tra­gé­dia rá­vi­lá­gí­tott ar­ra, hogy mi­lyen fon­tos sze­mé­lyi­ség volt mind­két fél szá­má­ra. A kö­zös együtt­mű­kö­dés alap­ja az ő is­ko­la­te­rem­tő sze­mé­lye lesz, amit nyi­lat­ko­zat­ban is rög­zí­tet­tek. Kö­vet­ke­ző lap­szá­munk­ban bő­veb­ben ol­vas­hat­nak a ta­lál­ko­zó­ról. Meg­szó­lal Mag­yari Ti­va­dar, a Babes-Bolyai rek­torhe­lyettese és Pász­ka Im­re fő­szer­ve­ző, a prog­ram fe­le­lő­se.

D. T. I.