2024. április 18., csütörtök English version
Archívum  --  2006  --  2. szám - 2006. februás 13.  --  Kultúra
A Szegedi Egyetem a Közéleti Kávéházban
„A város és az egyetem hetilapja” címmel rendezte meg a Szegedi Közéleti Kávéház február másodikán a Korona Hotelben a Szegedi Egyetem szerkesztőségének estjét. A több mint félévszázados múltra visszatekintő lap meghívásának apropója egy 1985-ben elmaradt est volt, amelyen az éppen aktuális politikai viszonyok miatt az akkori szerkesztőség hivatalosan nem jelenhetett meg.
Több mint húsz év  után az egyetem hetilapját Dobó Csaba, Petró János, Pintér M. Lajos, Pölös Zsófia és Turi Tímea újságírók valamint Dlusztus Imre, a lap főszerkesztője képviselte. Az újság és az egyetem mindenkori célkitűzései közé tartozott, hogy a vele szimbiózisban élő Szeged városa felé értékeket kommunikáljon, és ezt ötévtizedes története alatt az elvárásoknak megfelelően meg is valósította. Érdemes megemlíteni, hogy az irodalom mindig is kiemelt jelentőséggel bírt a lap életében, hiszen pályakezdőként itt bontogatta szárnyit többek között Darvasi László, Herbszt Zoltán, Zalán Tibor, Medgyesi Gabriella, Háy János és Géczi János.